Для людей з вадами зору
Режим ЧБ:
Розмір шрифта:
  • Аа
  • Аа
  • Аа

Приєднатись
+38 (044) 298-07-70

м. Київ, Дарницький бульвар, 8-В, прим 170

ПН-ЧТ: 9:00 - 18:00

ПТ: 9:00 - 17:00

СБ-НД: Вихідний

Ласкаво просимо!

Реєстрація

Відновлення паролю

Ви отримаєте лист з підтвержденням скидання паролю, перейдіть по посиланню в листі для продовження процедури відновлення.

Законопроєкт «Про кредитні спілки»

25 лютого, 2021

Вже багато років кредитні спілки очікують новий Закон України «Про кредитні спілки», який буде відповідати сучасним реаліям, розширить можливості та перспективи розвитку кредитної коооперації, створить  передумови для функціонування стабільного, ефективного та прозорого ринку кредитних спілок.

У липня 2020 року Національний банк України, як регулятор, розробив і оприлюднив нову редакцію проєкту Закону України «Про кредитні спілки». Нажаль, перша редакція запропонованого законопроєкту була неприйнятною для ринку і потребувала суттєвого доопрацювання. Процес доопрацювання був складний і не завжди конструктивний.

22 лютого 2021 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт № 5125 «Про кредитні спілки». Багато в чому запропонований законопроєкт не відображає  бачення і очікування ринку, не розширено перелік осіб, які б мали право бути членами кредитних спілок (фермерські господарства, кооперативи, професійні спілки зі статусом первинних або місцевих, релігійні організації, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку,                мікропідприємства), залишилося не врегульованим ще питання впровадження в кредитних спілках таких посад, як головний «комплаєнс-менеджер» та «головний ризик-менеджер» тощо. В той же час, остання редакція зареєстрованого законопроєкту значно краща, в порівнянні з першою. Вдалося відстояти і залишити право встановлювати розмір вступного внеску загальними зборами, змінено порядок проведення загальних зборів, розширено перелік фінансово-господарської діяльності кредитної спілки, залишається ознака членства «громадська організація» для тих кредитних спілок, які наразі працюють за такою ознакою.

Попереду у ВАКС ще багато роботи і ми сподіваємося, що між першим і другим читанням ми зможемо ще більше вдосконалити цей законопроєкт.

Наразі, пропонуємо ознайомитися з кінцевою, зареєстрованою редакцією законопроєкту від 22.02.2021 р. в порівнянні з редакцією, яка була ще 12.02.2021 р., під час останнього обговорення на комітеті ВРУ.

Ознайомитись з версією проєкту можна за посиланням >>>>>

Новини В.А.К.С.

1000% річних — не межа

22 грудня, 2021

Змінено строки подання інформації по ліцензійним умовам

10 травня, 2022

НБУ дозволив використовувати е-паспорт при видачі готівки за видатковим касовим ордером

13 грудня, 2021

Перенесення строків подання звітності FATCA

12 серпня, 2022

Законодавча ініціатива

28 лютого, 2023

Депутати підтримали законопроєкт про обов’язкову реструктуризацію споживчих кредитів: на яких умовах

20 березня, 2023

Держфінмоніторинг розпочав тестування е-кабінету системи фінансового моніторингу

16 лютого, 2022

Запити від Держфінмоніторингу надсилаються за новими правилами

13 травня, 2021

Кібергігієна в кредитних спілках України

26 грудня, 2022

Трудова книжка залишилася на тимчасово окупованій території: як підтвердити трудовий стаж?

26 вересня, 2022