ПН-ЧТ: 9:00 - 18:00
ПТ: 9:00 - 17:00
СБ-НД: Вихідний
м. Київ, Дарницький бульвар, 8-В, прим 170
Увійти
Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду 31 березня 2023 року затвердила чотирирічну програму для України “Механізм розширеного фінансування” далі – Програма) обсягом 11,6 млрд спеціальних прав запозичень, що становить близько 15,6 млрд дол. США.
Ця Програма є частиною загального пакета підтримки України міжнародними партнерами на суму 115 млрд дол. США.
Ключовою метою нової Програми з МВФ є підтримання фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності в умовах надзвичайно високого рівня невизначеності, відновлення боргової стійкості в перспективі як за базовим, так і за песимістичним сценаріями.
Однією з умов Програми є Зміни, які також торкнуться і кредитних спілок. Відповідно до останнього абзацу пункту 67 програми Україна до кінця червня 2023 року має прийняти новий Закон «Про кредитні спілки».
Проте, це не єдині зміни, що будуть стосуватись роботи кредитних спілок. Мова йде про фінансовий моніторинг, а саме про зміну терміну статусу політично – значущих осіб (PEP). Нагадуємо, 16 листопада 2023 року президент Володимир Зеленський підписав закон, що скоротив термін, під час якого держава та банки зможуть здійснювати посилений фінансовий моніторинг щодо політиків та високопосадовців після їхнього звільнення.
Так, Верховна Рада підтримала правку про скорочення строку статусу PEP з довічного до 3-х років. Наразі новою Програмою МВФ передбачається запровадження ризик-орієнтованого підходу для PEP відповідно до стандартів FATF, коли в залежності від статусу PEP може бути вічним, або навпаки 1 рік або інший термін.