ПН-ЧТ: 9:00 - 18:00
ПТ: 9:00 - 17:00
СБ-НД: Вихідний
м. Київ, Дарницький бульвар, 8-В, прим 170
Увійти
Зміни в Законі «Про кредитні спілки»
31 березня 2023 року набере чинності Закону України «Про медіа», яким вносяться зміни до Закону України «Про кредитні спілки». Зміни стосуються заміни слів «засоби масової інформації» та «електронні засоби масової інформації» у всіх відмінках і числах на слово «медіа». У разі, якщо ви плануєте вносити зміни у статут кредитної спілки просимо врахувати дану інформацію.
Внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо підтримки позичальників, майно яких було знищено або зазнало пошкоджень в наслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.
28 січня 2023 року вступив дію Закон України № 2823 – IX, який вніс зміни до Податкового кодексу України, Законів України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», «Про споживче кредитування» та «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни».
Ключові положення Закону полягають у наступному:
1) Право грошової вимоги виконавця державних контрактів (договорів) до неплатоспроможного банку не може бути переуступлене третім особам;
2) Призупинення сплати грошового зобов’язання за договором про споживчий кредит. У період дії в Україні воєнного стану та протягом 90 днів після його припинення чи скасування позичальник (його представник) має право звернутися до кредитодавця або нового кредитора із заявою про призупинення сплати грошового зобов’язання за договором про споживчий кредит або іншим договором, передбаченим частиною другою статті 3 Закону «Про споживче кредитування», предметом забезпечення за яким є нерухоме майно, що відповідає хоча б одній із таких ознак:
Заява про призупинення сплати грошового зобов’язання підписується позичальником (його представником) власноручно або шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису та надається/надсилається кредитору в оригіналі, а документи, які відповідно до законодавства підтверджують факт пошкодження або знищення нерухомого майна внаслідок збройної агресії Російської Федерації, оформлені відповідно до законодавства (далі — підтвердні документи), надаються/надсилаються кредитору в оригіналі або в нотаріально посвідчених копіях.
Кредитор після отримання від позичальника (його представника) заяви про призупинення сплати грошового зобов’язання не має права здійснювати відступлення права вимоги за таким договором. Заборона не поширюється на відступлення права вимоги банками, щодо яких здійснюються процедури виведення з ринку відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», новому кредитору, який придбав (прийняв, отримав) таке право вимоги. На кредитора, який придбав (прийняв, отримав) право вимоги від банку, щодо якого здійснюються процедури виведення з ринку відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», поширюються вимоги пунктів 8-15 розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про споживче кредитування».
3) Анулювання заборгованості за договором про споживчий кредит.
Позичальник (його представник) протягом 90 днів після припинення чи скасування воєнного стану в Україні має право звернутися до кредитора із заявою про анулювання заборгованості за договором про споживчий кредит, який відповідає одночасно таким умовам:
Позичальник (його представник) протягом 90 днів після припинення чи скасування воєнного стану в Україні має право звернутися до кредитора із заявою про анулювання заборгованості за договором про споживчий кредит, який відповідає одночасно таким умовам:
Позичальник разом із заявою про анулювання заборгованості подає підтвердні документи, що доводять відповідність нерухомого майна/автомобіля усім умовам, визначеним вище.
Кредитор після отримання заяви про анулювання заборгованості разом із підтвердними документами здійснює анулювання заборгованості за договором про споживчий кредит (основної суми кредиту, процентів, комісій та інших платежів) та набуває право на отримання від держави Україна компенсації відповідно до закону щодо врегулювання питання виплат компенсацій громадянам України за майно, знищене внаслідок збройної агресії Російської Федерації.
Розмір такої компенсації не може перевищувати основну суму кредиту позичальника за договором про споживчий кредит, що підлягає анулюванню. Інші витрати (збитки) кредитора (неотримані проценти, комісії та інші доходи), понесені ним внаслідок анулювання зобов’язань за договором про споживчий кредит відповідно, є упущеною вигодою та можуть бути відшкодовані відповідно до законодавства за рахунок держави-агресора.