ПН-ЧТ: 9:00 - 18:00
ПТ: 9:00 - 17:00
СБ-НД: Вихідний
м. Київ, Дарницький бульвар, 8-В, прим 170
Увійти
17.03.2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» № 2120-ІХ (далі – Закон № 2120). Новий закон змінює низку правил роботи банків та небанківських фінансових установ, зокрема тих, що надають послуги з кредитування.
За законом № 2120 у період дії воєнного стану та у 30-денний строк після його припинення або скасування позичальник не буде нести відповідальність перед кредитодавцем у разі прострочення виконання зобов’язань за споживчим кредитом.
Крім того, у разі допущення прострочення споживач звільняється від обов’язку сплати неустойки (штрафу, пені) та інших платежів, сплата яких передбачена договором.
Також забороняється у разі невиконання зобов’язань за договором про споживчий кредит збільшення процентної ставки за користування кредитом, крім випадків, коли встановлення змінюваної процентної ставки передбачено кредитним договором чи договором про споживчий кредит.
Неустойка (штраф, пеня) та інші платежі, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит, нараховані включно з 24 лютого 2022 року за прострочення виконання за таким договором, підлягають списанню.
Звертаємо увагу, що Законом № 2120 не передбачено скасування відсотків за користування кредитними коштами. Таке нарахування є правомірним з боку кредитора.
Також Законом № 2120 врегульоване питання передачі майна, послуг неприбутковою організацією, використання доходів (прибутків) неприбуткової організації для фінансування видатків, не пов’язаних з реалізацією мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами. У разі, що такі послуги, майно, використання доходів (прибутків) неприбуткової організації добровільно перераховані (надані, передані) Збройним Силам України, Національній гвардії України, Службі безпеки України (повний перелік отримувачів вказано в Законі № 2120) на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану не вважається порушенням вимог пункту 133.4 статті 134 Податкового Кодексу.