Для людей з вадами зору
Режим ЧБ:
Розмір шрифта:
  • Аа
  • Аа
  • Аа

Приєднатись
+38 (044) 298-07-70

м. Київ, Дарницький бульвар, 8-В, прим 170

ПН-ЧТ: 9:00 - 18:00

ПТ: 9:00 - 17:00

СБ-НД: Вихідний

Ласкаво просимо!

Реєстрація

Відновлення паролю

Ви отримаєте лист з підтвержденням скидання паролю, перейдіть по посиланню в листі для продовження процедури відновлення.

Нові зміни у законодавстві по роботі з позичальниками

22 березня, 2022

17.03.2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану»  № 2120-ІХ (далі – Закон № 2120).  Новий закон змінює низку правил роботи банків та небанківських фінансових установ, зокрема тих, що надають послуги з кредитування. 

За законом № 2120 у період дії воєнного стану та у 30-денний строк після його припинення або скасування позичальник не буде нести відповідальність перед кредитодавцем у разі прострочення виконання зобов’язань за споживчим кредитом.  

Крім того, у разі допущення прострочення споживач звільняється від обов’язку сплати неустойки (штрафу, пені) та інших платежів, сплата яких передбачена договором.

 Також забороняється у разі невиконання зобов’язань за договором про споживчий кредит збільшення процентної ставки за користування кредитом, крім випадків, коли встановлення змінюваної процентної ставки передбачено кредитним договором чи договором про споживчий кредит.

Неустойка (штраф, пеня) та інші платежі, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит, нараховані включно з 24 лютого 2022 року за прострочення виконання за таким договором, підлягають списанню.

Звертаємо увагу, що Законом № 2120  не передбачено скасування відсотків за користування кредитними коштами. Таке нарахування є правомірним з боку кредитора.

Також Законом № 2120 врегульоване питання передачі майна, послуг неприбутковою організацією,  використання доходів (прибутків) неприбуткової організації для фінансування видатків, не пов’язаних з реалізацією мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами. У разі,  що такі послуги, майно, використання доходів (прибутків) неприбуткової організації добровільно перераховані (надані, передані) Збройним Силам України, Національній гвардії України, Службі безпеки України (повний перелік отримувачів вказано в Законі № 2120)  на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану не вважається порушенням вимог пункту 133.4 статті 134 Податкового Кодексу.

Новини В.А.К.С.

Перенесено строки початку роботи е-кабінету суб’єкта фінансового моніторингу

9 травня, 2022

Подання кредитними спілками звітності з фінансового моніторингу до НБУ

29 грудня, 2020

Таксономія UA XBRL МСФЗ 2020 року в Системі фінансової звітності

28 квітня, 2021

Національним банком України встановлено додаткові вимоги щодо етичної поведінки при врегулюванні простроченої заборгованості

8 серпня, 2022

Прозорі умови в договорах і чесна реклама кредитів: як Національний банк захищатиме інтереси споживачів фінансових послуг

17 січня, 2022

Яка сума боргу, анульована кредитором до закінчення строку позовної давності, включається до оподаткованого доходу, та за якою ознакою відображається такий дохід у додатку 4ДФ

30 грудня, 2021

Кредитні спілки самостійно зможуть приймати рішення про тимчасове зупинення діяльності

27 червня, 2022

Розкриття інформації на веб-сайтах (веб-сторінках) фінансових установ

23 квітня, 2021

Підвищення кваліфікації відповідальних працівників, а також працівників залучених до проведення фінансового моніторингу

25 травня, 2021

Затверджено Положення про здійснення нагляду за додержанням вимог щодо взаємодії із споживачами при врегулюванні простроченої заборгованості

13 липня, 2021