Для людей з вадами зору
Режим ЧБ:
Розмір шрифта:
  • Аа
  • Аа
  • Аа

Приєднатись
+38 (044) 298-07-70

м. Київ, Дарницький бульвар, 8-В, прим 170

ПН-ЧТ: 9:00 - 18:00

ПТ: 9:00 - 17:00

СБ-НД: Вихідний

Ласкаво просимо!

Реєстрація

Відновлення паролю

Ви отримаєте лист з підтвержденням скидання паролю, перейдіть по посиланню в листі для продовження процедури відновлення.

Наслідки неприбуття позивача в судове засідання повторно: позиція Великої Палати  Верховного Суду

8 лютого, 2023

Згідно з частиною п`ятою статті 205 КАС у разі неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо неявка перешкоджає розгляду справи. Якщо відповідач наполягає на розгляді справи по суті, справа розглядається на підставі наявних у ній доказів. До позивача, який не є суб`єктом владних повноважень, положення цієї частини застосовуються лише у разі повторної неявки.

Пунктом 4 частини першої статті 240 КАС визначено, що суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо позивач не прибув (повторно не прибув, якщо він не є суб`єктом владних повноважень) у підготовче засідання чи у судове засідання без поважних причин або не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.

Велика Палата Верховного Суду у своїй постанові наголосила, що ініціювавши судовий розгляд справи, позивач насамперед повинен активно використовувати визначені законом процесуальні права, здійснювати їх з метою, з якою такі права надано. Реалізація особою процесуальних прав невіддільна від виконання нею процесуального обов`язку щодо сприяння встановленню в судовому процесі дійсних обставин у справі з метою отримання правосудного судового рішення.

Отже, в разі неприбуття позивача в судове засідання повторно, неповідомлення про причини неприбуття, неподання заяви про розгляд справи за його відсутності та неможливості розгляду справи у зв`язку з неявкою, позовна заява підлягає залишенню без розгляду.

З постановою  Великої Палати  Верховного Суду № 9901/278/21 від 12.01.2023 року  можна ознайомитися за посиланням >>>>>

Новини В.А.К.С.

Поновлення строків надання інформації та документів на вимоги та запити НБУ

12 серпня, 2022

Військовий облік жінок: чи варто пакувати валізи на службу?

4 січня, 2022

Ринок небанківських фінансових послуг після війни

30 травня, 2022

Роз’яснення ДПС щодо роботи з РРО та ПРРО під час вимкнення електроенергії та відсутності інтернет-зв’язку

24 листопада, 2022

НБУ визначив єдиний порядок нагляду за додержанням законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг та обмежених платіжних послуг, вимог до етичної поведінки

8 вересня, 2022

Затверджено Положення про здійснення нагляду за додержанням учасниками ринку фінансових послуг законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг

18 червня, 2021

Стаття від НБУ

2 грудня, 2020

Законодавча ініціатива

28 лютого, 2023

Зустріч з представниками Департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг Національного банку України

6 вересня, 2022

Подання звітності до НБУ

11 грудня, 2020