Для людей з вадами зору
Режим ЧБ:
Розмір шрифта:
  • Аа
  • Аа
  • Аа

Приєднатись
+38 (044) 298-07-70

м. Київ, Дарницький бульвар, 8-В, прим 170

ПН-ЧТ: 9:00 - 18:00

ПТ: 9:00 - 17:00

СБ-НД: Вихідний

Ласкаво просимо!

Реєстрація

Відновлення паролю

Ви отримаєте лист з підтвержденням скидання паролю, перейдіть по посиланню в листі для продовження процедури відновлення.

Національним банком України встановлено додаткові вимоги щодо етичної поведінки при врегулюванні простроченої заборгованості

8 серпня, 2022

05 серпня 2022 року набрала чинності постанова Правління Національного банку України за №170  “Про затвердження Положення про встановлення додаткових вимог щодо взаємодії із споживачами фінансових послуг та іншими особами при врегулюванні простроченої заборгованості (вимог щодо етичної поведінки)» (далі-Постанова № 170).

Постановою № 170, Регулятор  деталізував окремі процедурні питання,  вводиться заборона отримувати згоду споживача на обробку даних його телефонного довідника та журналу дзвінків з метою врегулювання простроченої заборгованості, при цьому споживачі чи інші особи мають право фіксувати неправомірну взаємодію, що може бути передана до НБУ й використана під час перевірки дотримання вимог щодо етичної поведінки, крім того, якщо споживач надає персональні дані третіх осіб, які не є поручителями чи майновими поручителями, а є близькими особами до позичальника, це не означає їхню безпосередню згоду на взаємодію, такі особи мають надати такий дозвіл самостійно.Також Постановою №170 уточнено норми щодо особистих зустрічей зі споживачем чи іншими особами. Такі зустрічі мають відбуватися добровільно після отримання окремої згоди на проведення кожної такої зустрічі. Зустрічатися за місцем роботи – заборонено. Проводити діяльність спрямовану на повернення простроченої заборгованості споживача фінансових послуг, з особою після отримання документів, що підтверджують належність такої особи до осіб віком до 18 років, заборонено.  Під заборону  також потрапили низка некоректних практик, які були виявлені Національним банком у процесі розгляду звернень громадян.

З коротким оглядом змін та текстом Постанови №170 пропонуємо ознайомитись за посиланням >>>>>

Новини В.А.К.С.

Європейське майбутнє українських кредитних спілок

17 листопада, 2021

Зміни в податковому законодавстві

4 березня, 2022

Держфінмоніторинг розпочав тестування е-кабінету системи фінансового моніторингу

16 лютого, 2022

Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання простроченої заборгованості у період дії воєнного стану в Україні

15 вересня, 2022

Зміни до договорів про споживче кредитування

7 лютого, 2022

НБУ зобов’язав розкривати повну інформацію про кредити в рекламі і на сайтах

13 жовтня, 2021

Несплата кредитних платежів членами кредитних спілок у зв’язку з воєнним станом не вважатиметься простроченням

25 березня, 2022

Тимчасові ліцензійні умови для учасників ринку небанківських фінансових послуг

31 березня, 2021

Про нас пишуть ЗМІ

14 жовтня, 2021

Як працюють рахунки, відкриті у банківських установах у період воєнного стану?

29 червня, 2022