Для людей з вадами зору
Режим ЧБ:
Розмір шрифта:
  • Аа
  • Аа
  • Аа

Приєднатись
+38 (044) 298-07-70

м. Київ, Дарницький бульвар, 8-В, прим 170

ПН-ЧТ: 9:00 - 18:00

ПТ: 9:00 - 17:00

СБ-НД: Вихідний

Ласкаво просимо!

Реєстрація

Відновлення паролю

Ви отримаєте лист з підтвержденням скидання паролю, перейдіть по посиланню в листі для продовження процедури відновлення.

Концепція побудови системи гарантування вкладів фізич-них осіб кредитних спілок на базі ФГВФО

25 березня, 2021

24 березня 2021 р. відбулася робоча зустріч представників профільних асоціацій кредитних спілок, Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – ФГВФО). Зустріч була присвячена обговоренню концепції побудови системи гарантування вкладів фізичних осіб кредитних спілок на базі ФГВФО.

Наразі створена робоча група з представників Регулятора і ФГВФО по розробці законопроєкту про систему гарантування вкладів членів кредитних спілок, в планах якої з березня по серпень 2021 р. розробити законопроєкт та в серпні цього року передати напрацьований законопроєкт до Верховної Ради України.

Під час обговорення було презентовано огляд показників депозитного портфеля кредитних спілок (станом на 01.01.2021р. дані надали 216 кредитних спілок з 322)  в наступному розрізі:

Залишок внесків (вкладів) тис. грн. –1 424 429  грн.;

Кількість вкладників, осіб –19 623;

Середній розмір вкладу на одного вкладника, тис. грн. – 72,6 грн.

З 216 кредитних спілок 73 працюють на паях, а 143 працюють з внесками (вкладами), 64 % вкладників мають внески (вклади), що не перевищують суми 50 000 грн. 

Концептуальні речі про які було зазначено на зустрічі:

Для кредитних спілок, які працюють з внесками (вкладами) участь у ФГВФО буде обов’язковою, об’єктом гарантування будуть внески (вклади) на депозитні рахунки, додаткові пайові внески не підлягатимуть гарантії, гарантована сума покриття становитиме 50 000 грн., що наразі становить 35 % покриття від загальної суми вкладів. Відповідно до міжнародної практики, покриття повинно бути обмеженим, надійним і охоплювати переважну більшість вкладників, до 90 %. І тому фонд в майбутньому, залишає за собою право розглядати  можливість збільшення гарантованої суми покриття. Основними джерелами формування ФГВФО для кредитних спілок має бути :

внесок  (далі – Розмір фонду), початковий збір, регулярний збір.

Розмір фонду :  Розмір фонду має становити 2,5 % від загальної гарантованої суми внесків (вкладів). За попередніми розрахунками  Розмір фонду має становити  12 464 000 грн. Враховуючи досвід створення ФГВФО для банків, розглядається  можливість залучення донорів для внесення Розміру фонду. Це може бути держава, міжнародні партнери. ВАКС запропонувала залучити як донора Національний банк України, який  пообіцяв розглянути дану пропозицію.

Початковий збір : може бути відсоток від бази внесків (вкладів) або фіксована сума.

У разі залучення донора до формування Розміру фонду початковий збір може буди не великий.

Регулярний збір: включає в себе базову річну ставку зважену за ступенем ризику від бази( для банків регулярний збір становить 0,5% та коефіцієнт від 1 до 2,1). Коефіцієнт залежить від ризикової діяльності. Чим вище ризикова діяльність, тим вище коефіцієнт і відповідно регулярний збір. Ризикова діяльність буде оцінюватись  ФГВФО кількісними і якісними показниками, які включають в себе оцінку якості активів, ліквідність, адекватність капіталу, концентрацію депозитів, заходи впливу, зауваження  до звітності, яку потрібно буде учаснику ФГВФО подавати раз на квартал.

Щодо фінансових складових, то вони ще підлягають обговоренню як і загальна концепція побудови системи гарантування вкладів фізичних осіб на базі ФГВФО.

Новини В.А.К.С.

Дотримання режиму санкцій у виді блокування активів

7 листопада, 2022

Подання звітності FATCA за 2021 рік фінансовими агентами

15 червня, 2022

«Доходність депозитів має зростати». Андрій Пишний про зняття валютних обмежень, швидкі гроші для банків і мільярди від МВФ — інтерв’ю NV 

23 березня, 2023

Запити від Держфінмоніторингу надсилаються за новими правилами

13 травня, 2021

Національний банк ухвалив рішення про створення Департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг

7 жовтня, 2020

Інформаційне повідомлення НБУ щодо розміщення інформації на власних вебсайтах

16 вересня, 2021

План забезпечення безперервності діяльності кредитної спілки

19 грудня, 2022

Привітання з професійним святом

21 жовтня, 2021

Організація військового обліку на підприємствах у 2023 році

12 січня, 2023

Наслідки неприбуття позивача в судове засідання повторно: позиція Великої Палати  Верховного Суду

8 лютого, 2023