ПН-ЧТ: 9:00 - 18:00
ПТ: 9:00 - 17:00
СБ-НД: Вихідний
м. Київ, Дарницький бульвар, 8-В, прим 170
Увійти
Банкрутство фізичних осіб стало можливим з набуттям чинності Кодексу України з процедур банкрутства. Відповідно до визначення боржником виступає фізична особа, яка не має можливості виконувати свої грошові зобов’язання при настанні строку їх виконання.
Станом на сьогодні, тема банкрутства фізичних осіб не є популярною, проте останнім часом збільшується кількість випадків, коли позичальники переоцінюють свої можливості, не можуть виконувати свої зобов’язання і використовують процедуру банкрутства.
За даними Міністерства фінансів України, за період з 24 лютого 2022 року господарськими судами України відкрито 76 справ про банкрутство (неплатоспроможність) боржників, з яких 35 справ – щодо неплатоспроможності фізичних осіб. Від початку повномасштабної війни 57 боржників було визнано банкрутами, з них 36 боржників – юридичні особи та 21 боржник – фізична особа. Щодо одного боржника розпочато процедуру санації (відновлення платоспроможності).
Відповідно до Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справі неплатоспроможності боржника – фізичної особи може бути відкрито лише за його заявою. Боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо:
1) розмір прострочених зобов’язань боржника перед кредитором (кредиторами) становить не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати;
2) боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов’язань упродовж двох місяців;
3) ухвалено постанову у виконавчому провадженні про відсутність у фізичної особи майна, на яке може бути звернено стягнення;
4) існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов’язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).
Після відкриття судом справи про банкрутство нарахування відсотків і штрафів за зобов’язанням заморожується.
У разі ж визнання судом фізичної особи банкрутом у справі про неплатоспроможність, відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства щодо фізичної особи – банкрута встановлюються наступні обмеження:
Більш детально з інформацією щодо банкрутства фізичних осіб можна ознайомитись за посиланням >>>>>