Для людей з вадами зору
Режим ЧБ:
Розмір шрифта:
  • Аа
  • Аа
  • Аа

Приєднатись
+38 (044) 298-07-70

м. Київ, Дарницький бульвар, 8-В, прим 170

ПН-ЧТ: 9:00 - 18:00

ПТ: 9:00 - 17:00

СБ-НД: Вихідний

Ласкаво просимо!

Реєстрація

Відновлення паролю

Ви отримаєте лист з підтвержденням скидання паролю, перейдіть по посиланню в листі для продовження процедури відновлення.

Банкрутство фізичних осіб

5 квітня, 2023

Банкрутство фізичних осіб стало можливим з набуттям чинності Кодексу України з процедур банкрутства. Відповідно до визначення боржником виступає фізична особа, яка не має можливості виконувати свої грошові зобов’язання при настанні строку їх виконання.

Станом на сьогодні,  тема банкрутства фізичних осіб не є  популярною,  проте  останнім часом збільшується кількість випадків, коли позичальники переоцінюють свої можливості, не можуть виконувати свої зобов’язання і використовують процедуру банкрутства.

За даними Міністерства фінансів України, за період з 24 лютого 2022 року господарськими судами України відкрито 76 справ про банкрутство (неплатоспроможність) боржників, з яких 35 справ – щодо неплатоспроможності фізичних осіб. Від початку повномасштабної війни 57 боржників було визнано банкрутами, з них 36 боржників – юридичні особи та 21 боржник – фізична особа. Щодо одного боржника розпочато процедуру санації (відновлення платоспроможності).

Відповідно до Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справі неплатоспроможності боржника – фізичної особи може бути відкрито лише за його заявою. Боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо:

1) розмір прострочених зобов’язань боржника перед кредитором (кредиторами) становить не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати;

2) боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов’язань упродовж двох місяців;

3) ухвалено постанову у виконавчому провадженні про відсутність у фізичної особи майна, на яке може бути звернено стягнення;

4) існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов’язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).

Після відкриття судом справи про банкрутство нарахування відсотків і штрафів за зобов’язанням заморожується.

У разі ж визнання судом фізичної особи банкрутом у справі про неплатоспроможність, відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства щодо фізичної особи – банкрута встановлюються наступні обмеження:

  • Протягом п’яти років після визнання фізичної особи банкрутом не може бути відкрито провадження у справі про неплатоспроможність за її заявою, крім випадку, якщо боржник погасив усі борги в повному обсязі у порядку передбаченому Кодексом України з процедур банкрутства;
  • Протягом п’яти років після визнання фізичної особи банкрутом така особа зобов’язана перед укладенням договорів позики, кредитних договорів, договорів поруки чи договорів застави письмово повідомляти про факт своєї неплатоспроможності інші сторони таких договорів;
  • Фізична особа не може вважатися такою, яка має бездоганну ділову репутацію, протягом трьох років після визнання її банкрутом.

Більш детально з інформацією щодо банкрутства фізичних осіб можна ознайомитись за посиланням >>>>>

Новини В.А.К.С.

В Україні з’явиться Державний реєстр санкцій

10 травня, 2023

Зміни в Законі про виконавче провадження

8 травня, 2023

НБУ ініціює зміни до Закону України «Про споживче кредитування»

3 травня, 2023

Чергові Конференції ВАКС

27 квітня, 2023

Зустріч кредитних спілок з представниками  Фонду гарантування вкладів фізичних осіб

26 квітня, 2023

Чи може підприємство перезатвердити вже встановлений ліміт каси та строки здавання готівки?

20 квітня, 2023

Оновлена версія вебпорталу для статистичної звітності у форматі XML

19 квітня, 2023

Топ п’ять помилок при подачі податкової звітності

18 квітня, 2023

Затверджено новий порядок заповнення реквізитів «Призначення платежу»

17 квітня, 2023

Парламент підтримав у першому читанні законопроєкти щодо спрощення умов погашення споживчих кредитів

14 квітня, 2023