Для людей з вадами зору
Режим ЧБ:
Розмір шрифта:
  • Аа
  • Аа
  • Аа

Приєднатись
+38 (044) 298-07-70

м. Київ, Дарницький бульвар, 8-В, прим 170

ПН-ЧТ: 9:00 - 18:00

ПТ: 9:00 - 17:00

СБ-НД: Вихідний

Ласкаво просимо!

Реєстрація

Відновлення паролю

Ви отримаєте лист з підтвержденням скидання паролю, перейдіть по посиланню в листі для продовження процедури відновлення.

Кредитні спілки допомагають ЗСУ та українцям. Наближаймо перемогу разом!

28 червня, 2022

Війна – це біда і велике випробування. І саме війна показала, хто такі українці та наскільки ми готові допомагати один одному у тяжку хвилину, наскільки наша єдність потужна та важлива задля протистояння агресору. Долучились до загальнонаціональної боротьби в цей надскладний для України час і кредитні спілки-члени ВАКС. З самого першого дня підступного нападу росії на нашу землю, велика родина кредитних спілок ВАКС об’єдналась та всіляко допомагала армії, громадянам та один одному.

Зважаючи на обставини та важливість діяти швидко та злагоджено проти загарбників, частина чоловіків-працівників наших кредитних спілок, з початком активних бойових дій на території України, приєдналися до лав ЗСУ та ТРО. Мудро та самовіддано вони змінили фінансовий фронт на військовий. Адже лише завдяки надійному захисту на передовій, боротьбі наших сміливих воїнів – можлива стабільна робота в тилу. Але і вони не лишись без підтримки своїх колег та кредитних спілок. Навпаки, кредитні спілки всіляко підтримують їх та надають саме ту допомогу, яка пришвидшить вигнання загарбників з нашої землі. Так, зважаючи на зручне місце розташування для координації допомоги з закордону, активними учасниками армії допомоги стали робітники кредитних спілок Кредитна спілка ЦКС “Анісія”та Кредитна спілка “Вигода”. Вони організовували замовлення та координацію надходження гуманітарної допомоги від закордонних партнерів, логістику необхідної техніки та авто транспорту, закупівлю за рахунок власних коштів необхідних засобів амуніції, захисту та зв’язку для ведення військових дій на передовій, забезпечення медикаментами та продуктами харчування бійців тощо.

Кредитні спілки Кредитна спілка “Корюківська” та Кредитна спілка “Кредит-Союз” на місцевому рівні всіляко підтримують ТРО та своїх земляків, збираючи фінанси для купівлі предметів захисту та іншого необхідного обладнання. Співробітники гуртуються в групи та організовують приготування їжі для військових та цивільних, які цього потребують, сортують гуманітарну допомогу та направляють її нужденним, допомагають з облаштуванням блок постів, патрулюють вулиці.

Працівники кредитних спілок західного регіону України, надавали допомогу у поселенні тим, хто вимушений був покинути свої домівки, рятуючись від навали російської орди. Наші колеги з відносно безпечних регіонів, такі як кредитні спілки «Єднання», «Кредитне товариство», Кредитна спілка “Хмельницьке кредитне товариство” не тільки допомагали в забезпеченні житлом колег та працівників ВАКС, але й допомагали влаштувати побут, та навіть надавали робочі місця та техніку задля можливості стабільно працювати співробітникам інших кредитних спілок.

Також до допомоги своїм колегам зі сходу нашої країни, які були вимушені полишити свої оселі через загрозу життю, долучилась кредитна спілка «Косівська», працівники якої надали прихисток у своїх домівках колегам та активно допомагали продуктами харчування та речами місцевим волонтерським штабам.

Крім того співробітники багатьох спілок західних регіонів України координували виїзд жінок з дітьми закордон та навіть домовлялись про житло на території західної Європи. Безумовно, така злагоджена, сильна підтримка та допомога в котрий раз довела, що спільнота кредитних спілок – це не лише колеги, це майже рідня, яка в тяжку хвилину підставить плече та допоможе у всьому.

Окремо варто зазначити, як об’єднались наші люди у питанні створення гуманітарних штабів у своїх громадах, а часом навіть в приміщеннях кредитних спілок. З початком бойових дій, багато наших співгромадян лишились без даху, речей, медикаментів та елементарних засобів гігієни. Завдяки готовності сусідніх держав надавати допомогу, а місцевих громад України – розвантажувати, сортувати та направляти в місця, де цього найбільше потребують українці, – вдалось забезпечити найбільш постраждалі міста найнеобхіднішим. Саме так вчинили співробітники кредитної спілки Кредитна спілка “Оберіг” Фінансовий центр “Оберіг”. Вони стали тим самим важливим ланцюжком між тими, хто хоче допомогти, та тими, хто цієї допомоги потребує. Наші колеги тимчасово стали не тільки логістами, водіями, вантажниками, сортувальниками, але й встигали надавати фінансові послуги, виконуючи при цьому свої прямі обов’язки. Адже серед членів ВАКС багато таких спілок, які не припиняли свою роботу та фінансово підтримували своїх членів, свої громади.

Щодо фінансової складової допомоги, то тут так само кредитні спілки були активні. За час воєнного стану, на потреби наших захисників з офіційних рахунків спілок було перераховано значні суми коштів. Зокрема, кредитна спілка «Кредит-Союз» перерахувала на відкритий рахунок Національного банку України 300 000 гривень, кредитна спілка Зараз перерахувала зі свого бюджету на рахунок НБУ 250 000 гривень. Кредитна спілка «Київський кредитний альянс» також змогла підтримати нашу армію фінансово та перерахувала 30 000 гривень. Загалом, окрім офіційних перерахувань з рахунків кредитних спілок, працівники багатьох спілок ВАКС перераховували власні кошти на рахунки благодійних фондів та місцевих волонтерських організації.

Надважливою місією з підтримки тих, хто боронить наші землі в гарячих точках України, і, на жаль, часом зазнає поранень, є донорство. Адже нема нічого цінніше за порятунок тих, хто кожного дня ризикує своїм життям заради миру та перемоги України. Здати кров – це врятувати чиєсь життя. ВАКС відомо про непоодинокі факти донорства і з боку співробітників кредитних спілок в різних містах України.

Не лишились осторонь і кредитні спілки тих регіонів, які найбільше постраждали від російської агресії. Це спілки східного та південного регіонів України. Так співробітники кредитної спілки Харківська обласна кредитна спілка Слобожанська , що працює на території міста Харкова, коли в місті стало більш-менш безпечно для реалізації гуманітарної допомоги, приймали участь в розвантаженні, фасуванні та подальшій передачі продуктів харчування, медикаментів, засобів гігієни, дитячих товарів тим, хто цього потребує.

В котрий раз кредитні спілки довели, що розгалуженість всією Україною кооперативного руху несе в собі потужну силу, яка здатна об’єднатись заради своїх громад, земель, загальної перемоги України та всього українського. Поки ми дбаємо один про одного, підтримуємо, допомагаємо – ми незламні! Міцна армія + надійний тил = перемога, якої всі ми так прагнемо. Слава Україні та її героям!

Статті В.А.К.С.