Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

 •  

Про ВАКС

Всеукраїнська асоціація кредитних спілок (ВАКС)

Всеукраїнська асоціація кредитних спілок (ВАКС) неприбуткове, некомерційне, добровільне об'єднання кредитних спілок, створене з метою координації їхньої діяльності, надання взаємодопомоги та захисту спільних інтересів.

Основні цілі та напрямки діяльності ВАКС об'єднання учасників ринку кредитної кооперації, узагальнення думки кредитних спілок-членів ВАКС і донесення її в конструктивному діалозі до регуляторів. Сприяння розвитку інфраструктури та створення позитивного іміджу на ринку фінансових послуг, підвищення престижу та надійності кредитних спілок-членів ВАКС. Сприяння розвитку місцевих обласних асоціацій кредитних спілок і поєднання їхнього потенціалу. Забезпечення максимальної правової поінформованості своїх учасників. Захист професійних інтересів своїх учасників у відношеннях з державними органами. Консультаційна, методична та професійна допомога своїм учасникам. Вивчення, узагальнення та обмін найкращої міжнародної практики.

ВАКС станом на 1 вересня 2011 року об'єднує 155 кредитних спілок.

Член ВАКС має право брати участь у діяльності асоціації, голосувати на Конференціях, бути обраним до органів управління, користуватися правовою, консультативною, технічною, інформаційною, навчальною й організаційною допомогою ВАКС.

За рахунок членських внесків член ВАКС отримує:

 • представництво своїх професійних інтересів, у тому числі в державних органах влади;
 • правову, консультативну, інформаційну, навчальну й організаційну допомогу ВАКС;
 • консультації з питань професійної діяльності, юридичних питань тощо;
 • розширену інформаційну підтримку: вільне використання web-сайтом ВАКС і його закритою частиною, отримання оперативних розсилок, тижневих дайджестів і щомісячного інформаційного видання «Вісник кредитної кооперації»;
 • методичні матеріали, консультації та рекомендації з питань впровадження професійної діяльності;
 • допомогу в складанні та перевірці квартальної звітності до Держфінпослуг;
 • допомогу в підготовці до проходження курсів підвищення кваліфікації керівників, головних бухгалтерів і відповідальних за ведення фінансового моніторингу;
 • консультаційну підтримку в запровадженні внутрішнього фінансового моніторингу;
 • пільги на участь у семінарах, практикумах і навчанні.

Член ВАКС може:

 • отримувати проведення перевірки (експертизи) своєї професійної діяльності за відповідним запитом і за умови сплати до ВАКС спеціального внеску;
 • пропонувати органам ВАКС проекти документів для їх розгляду та затвердження, вносити зауваження до документів, що діють, або мають бути затверджені; вносити на обговорення органів управління ВАКС пропозиції щодо вдосконалення діяльності ВАКС;
 • брати участь у програмах і заходах, що проводить ВАКС.

 

СЬОГОДЕННЯ

ВАКС налагоджено тісну співпрацю з державними органами, що дало можливість просувати законодавчі ініціативи ринку кредитної кооперації та не допустити прийняття ряду нормативно-правових актів, які становили певні загрози для подальшої роботи кредитних спілок.

Одним з останніх таких прикладів є ситуація, що склалася навколо ухвалення проекту Концепції розвитку системи кредитної кооперації в Україні. Так завдяки зусиллям ВАКС (членів асоціації, голів обласних асоціацій і виконавчої дирекції ВАКС) було не тільки призупинено просування Концепції Держфінпослуг на рівні погодження в Кабінеті Міністрів України, а й створено відповідні умови для того, щоб Держфінпослуг скликала робочу групу з метою обговорення концептуальних питань подальшого розвитку системи кредитної кооперації. Наразі державні органи одностайні в своїй позиції — у Концепції мають бути враховані пропозицій і досвід учасників ринку кредитної кооперації.

Крім того, особлива увага зі сторони співробітників ВАКС і залучених незалежних експертів була приділена опрацюванню документів кредитних спілок-членів ВАКС при подачі їх на ліцензії (у рамках кампаній з переліцензування). Завдяки цьому більшість ліцензій, що кредитні спілки отримали протягом 2010 і І півріччя 2011 року, приходилася на членів ВАКС (станом на 15 вересня 2011 р. кредитні спілки-члени ВАКС усього отримали понад 100 ліцензій).

Проаналізувавши ситуацію, яка склалася на ринку кредитних спілок у частині навчання та підвищенні кваліфікації працівників, ВАКС дійшла висновку, що існує потреба у проведенні регулярних семінарів, тренінгів, практикумів тощо. Тому з липня 2010 року ВАКС активізувала роботу в цьому напрямку, залучаючи в якості лекторів представників державних органів, співробітників ВАКС і партнерів (ОКС «Програма захисту вкладів», проект «Реформування фінансової діяльності у сільській місцевості» DGRV/GIZ), фахівців навчальних закладів, з якими було підписано договори про співпрацю, тощо.

Детальну інформацію про діяльність асоціації Ви можете прочитати на сайті ВАКС (www.vaks.org.ua), а також у «Віснику кредитної кооперації», який є одним з інформаційних продуктів ВАКС (члени асоціації отримують його в рамках внесків до асоціації).

Наразі члени ВАКС й обласні асоціації активно готуються до акції «ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ», що буде проходити в кредитних спілках-членах ВАКС у рамках святкування Міжнародного дня кредитних спілок.

20 жовтня 2011 року кредитні спілки відкриють свої двері для дійсних і потенційних членів спілок, а також для громадян України, які цікавляться діяльністю кредитних спілок або хочуть переконатися, що ці фінансові установи дійсно працюють, а їхні послуги потрібні українцям.

У рамках акції «День відкритих дверей» кредитні спілки можуть і планують проводити різні заходи (конкурси, акції, просвітницьку діяльність тощо) і найголовніше - матимуть змогу розповісти про себе.

Приєднуйтеся, до кредитних спілок, яким не байдужа власна доля й які готові відкрито говорити про це.

Звертаємо Вашу увагу, що ВАКС є відкритою для співробітництва з кредитними спілками України. Якщо ми можемо допомогти Вам у роботі або якщо Ви вбачаєте потребу в нашій підтримці, запрошуємо вступити до асоціації.

З детальною інформацією про вступ до ВАКС можна ознайомитися на сайті асоціації (www.vaks.org.ua), у розділі «Вступити до ВАКС», або дізнатися за телефонами (044) 278-30-68, 234-24-87.

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net