Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Телеканал «БТБ» поцікавився роботою кредитних спілок в останні два місяця

Журналістка телеканалу «БТБ» і Вікторія Волковська, Президент ВАКС, 4 лютого говорили про те, наскільки нестабільна політична ситуація в країні вплинула на роботу кредитних спілок.

Під час розмови Вікторія Волковська розповіла, що ні в грудні 2013-го, ні в січні 2014 року вкладники спілок не піддавалися панічним настроям, а відтак і черг за депозитами не було.

«У деяких спілках вкладники звернулися з тим, щоб забрати свої гроші, проте, коли почули, що спілка готова їм повернути кошти, передумали.

Більше того, наразі в частини кредитних спілок є черги бажаючих покласти гроші на депозит. Трапляються випадки, коли люди забирають свої заощадження з інших фінансових установ і приносять до кредитної спілки. Напевно, тут головну роль відіграє те, що люди в спілках, які працюють за класичною схемою, знайомі один одним, довіряють керівнику як людині, адже знають, де живе, знають його або її родину, батьків. Так, здебільшого це стосується спілок, які працюють у селі, однак таких у нас багато» , — розповідає Президент ВАКС.

Так само, за словами Вікторії Волковської, спілки не припиняли видавати кредити: «Наші кредити здебільшого невеликі й часто потрібні людям на побутові потреби — навчання, відпочинок, ремонт, лікування, весілля, придбання побутової техніки й електроніки, меблів тощо. Також члени ВАКС кредитують за програмами по енергозбереженню й для розвитку зеленого туризму. А оскільки життя триває навіть за нестабільних політичних умов, то й попит на кредити існує» .

Крім цього журналістка телеканалу поцікавилася, як кредитні спілки гарантують повернення депозитів у випадку, якщо в фінансової установи виникнуть складнощі, наприклад, у зв’язку із виникненням заборгованості за кредитами чи іншими факторами.

«Останні роки кредитні спілки-члени ВАКС активно формують резервний капітал, який, власне, й є забезпеченням на випадок виникнення фінансових складнощів у спілці. Аналіз звітності, що КС-члени ВАКС подають до асоціації, на сьогодні дозволяє говорити — покрита кожна друга гривня. За нормативом резервний капітал спілки має бути сформований на рівні не менше 15 % від суми активів, зважених на ризик. У нас є спілки, які вже сформували його на рівні 20—30%. У той ж е час у змінах до Закону України «Про кредитні спілки» закладено створення Фонду гарантування вкладів членів КС уже в 2014 році. Однак законопроект ще доопрацьовують, а механізм створення такого фонду ще не узгоджений» , — пояснює Вікторія Волковська.

Раніше тенденцією щодо відтоку депозитів у КС-членів ВАКС цікавилася Тетяна Павлюченко, журналістка газети «Капітал». Її матеріал «Члени кредитних спілок на піддаються паніці. У січні достроково забрали депозити лише 5 % вкладників» читайте тут.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=995

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net