Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

На засіданні Громадської ради при Держфінмоніторингу підведені підсумки роботи за 2013 рік та обговорені перспективи роботи

Сьогодні, 17 грудня, відбулося п’яте засідання Громадської ради при Державній службі фінансового моніторингу України.

Зокрема, присутні на засіданні обговорили проект Звіту про роботу Громадської ради при Держфінмоніторингу України та затвердили План роботи Громадської ради на 2014 рік.

Протягом 2013 року проведено 5 засідань Громадської ради, на яких було розглянуто понад 20 організаційних та інформаційних питань. Серед таких питань — обговорення законопроекту щодо внесення змін до національного законодавства з метою його приведення до нових Стандартів FATF.

Крім того, Держфінмоніторинг України протягом 2013 року організував і провів чотири засідання Робочої групи з розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу-небанківських установ та аналізу ефективності заходів, що вживаються ними для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів і фінансуванню тероризму.

На особливу увагу заслуговує 31-ше засідання цієї Робочої групи (відбулося 6 грудня), на якому було взято до відома інформацію щодо спільної позиції Нацкомфінпослуг і Держфінмоніторингу України, що перебіг строку, протягом якого суб’єкт первинного фінансового моніторингу (кредитна спілка) зобов’язаний подати до Держфінмоніторингу України інформацію про:

  • фінансову операцію, що підлягає фінансовому моніторингу, починається з наступного робочого дня після дня реєстрації відповідної фінансової операції у реєстрі фінансових операцій суб’єкта;
  • зміну інформації, яка стала підставою для взяття суб’єкта на облік, починається з наступного робочого дня після дня настання таких змін.

Щодо перспектив роботи Громадської ради, то обговорення актуальних питань, що виникають у суб’єктів фінансового моніторингу, нормативно-правових актів Держфінмоніторингу України, проведення громадської експертизи та громадської антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, в 2014 році буде продовжене.

Також на засіданні Громадської ради заслухали інформацію про розгляд Держфінмоніторингом України в 2013 році звернень громадян і проведення регуляторної діяльності за цей період.

Представники Держфінмоніторингу України звернули увагу на те, що нова редакція проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» повторно внесена на погодження до зацікавлених державних органів та повідомили, що після набуття чинності законопроектом можливе проведення ряду публічних заходів суб’єктами державного фінансового моніторингу, зокрема круглих столів, щодо питань його впровадження та основних вимог. Детальніше — на сайті ВАКС ›››


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=975

 


    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net