Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Кредитні спілки покращують показники й поступово повертають довіру споживачів — голова Нацкомфінпослуг

Підсумки роботи небанківського фінансового ринку за 9 місяців 2013 року, представлені Головою Нацкомфінапослуг Борисом Візіровим під час прес-конференції 10 грудня, показують, що кредитні спілки відновлюють ділову активність, і ринок виходить з рецесії.

За даними Нацкомфінпослуг, кількість фінансових установ в Україні збільшується: станом на 30 вересня 2013 року їх зареєстровано 2 102, з яких 628 — це кредитні спілки.

Як позитивну тенденцію Борис Візіров відзначив зростання активів небанківського фінансового ринку, зокрема в кредитних спілок на 01, млрд грн — до 2,8 млрд грн, а також збільшення обсягу наданих кредитів: 9,1 млрд грн (це перевищує показник минулого року на 11 %).

У той же час, за словами Голови Нацкомфінпослуг, вимоги до кредитних спілок надалі ставатимуть більш жорсткими, що відображено в законопроекті щодо внесення змін до чинного Закону України «Про кредитні спілки».

«Законопроект щодо внесення змін до чинного Закону України «Про кредитні спілки», який ми розробляли разом з Національним банком, знаходить підтримку. У ньому прописані всі механізми розвитку і вимоги до кредитних спілок: вимоги до започаткування спілки, активів, статутного капіталу, перетворення кредитної спілки в кооперативний банк тощо. При розробці цього законопроекту були враховані пропозиції, зауваження, світовий досвід, а також пропозиції світової спільноти.

Я думаю, найближчим часом, після узгодження деяких моментів, текст цього законопроекту буде оприлюднений», — пояснив Борис Візіров.

Голова Нацкомфінпослуг стверджує, що цей законопроект передбачає залишити можливість кредитним спілкам залучати внески (вклади) на депозитні рахунки, у той же час встановлює вимоги щодо створення на ринку саморегулівної організації (СРО).

А от поява фонду гарантування вкладів кредитних спілок, за словами Бориса Візірова, залишається стратегічним питанням. І з огляду на те, що регулятор вважає такий крок реальною можливістю повернути довіру українців до кредитних спілок, державі залишилося визначитися, як саме створювати фонд.

На запитання журналістів про багаторазове повернення комплектів документів, поданих спілками для отримання ліцензій на залучення внесків (вкладів) на депозитні рахунки, Борис Візіров зазначив, що сьогодні немає проблем, окрім тих випадків, коли спілки самі не хочуть працювати над пакетами документів і виправляти помилки. Разом з тим, Голова Нацкомфінпослуг наголосив на вдосконаленні процедури ліцензування та підвищенні вимог до установ, які хочуть їх отримати (це так само знайшло своє відображення в законопроекті щодо внесення змін у чинний профільний закон).

За даними Нацкомфінпослуг, наразі ліцензії на залучення внесків (вкладів) на депозитні рахунки має трохи більше 200 спілок (з 628 учасників ринку).

Однією з проблем українського ринку кредитних спілок Борис Візіров назвав наявність установ, які зареєстровані, але реально не працюють, й зазначив, що їх потрібно ліквідувати.

Крім того, журналістів цікавило, чи останнім часом не забирають українці гроші з кредитних спілок. «Відтоку депозитів за результатами 9 місяців 2013 року немає», — наголосив Голова Нацкомфінпослуг.

Повний огляд підсумків роботи небанківського фінансового сектору за 9 місяців 2013 року розміщено на офіційному веб-сайті Нацкомфінпослуг ›››


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=973

 


    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net