Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Національно узгоджений підхід до фінансової грамотності — розмову продовжено

Сьогодні, 26 листопада, представники ВАКС взяли участь у семінарі-практикумі «Розробка національно узгодженого підходу до фінансової грамотності», організованого Проектом USAID/FINREP-II «Програма розвитку фінансового сектора» та Національним банком України.

Головними доповідачами були Даніло Круз-ДеПаула, керівник «Програми розвитку фінансового сектора» (USAID/FINREP-II), Шон Манді, міжнародний експерт з фінансової грамотності «Програми розвитку фінансового сектора» (USAID/FINREP-II), Володимир Міщенко, директор Центру наукових досліджень НБУ, Сергій Біденко, координатор програми з фінансової грамотності НБУ.

Модератор семінару-практикум — Тетяна Цуз, заступник начальника відділу інформаційного забезпечення прес-служби НБУ.

Говорили про особливості й підходи до підвищення фінансової грамотності на національному рівні. Звернули увагу на узагальнений досвід реалізації такого проекту в інших країнах, а також окремо зупинилися на тому, як впроваджували національну стратегію з фінансової грамотності у Великобританії.

Міжнародні експерти відзначили, що в Україні на різних рівнях вже зроблені певні кроки задля поширення фінансової просвіти. Тепер зусилля потрібно об’єднати на національному рівні й перейти до реальних дій.

У свою чергу, Національний банк України нагадав про існуючі проекти. Наприклад, у 2013-ому близько 14 000 учнів українських шкіл вивчають курс з фінансової грамотності, 2 800 дітей пройшли скорочений курс з фінансової просвіти в літніх таборах (були задіяні 39 тренерів), приблизно 20 000 українців відвідали заходи з фінансової просвіти під час «Тижня фінансової грамотності», приуроченого Всесвітньому дню заощаджень.

Крім того, фахівці Нацбанку представили проект з фінансової грамотності на 2014 рік, головними темами якого стануть заощадження й безготівкові розрахунки.

Зауважимо, сьогоднішній семінар-практикум став черговим заходом Проекту USAID/FINREP-II «Програма розвитку фінансового сектора» серед низки запланованих, що спрямовані на підвищення фінансової грамотності українців.

При цьому Проект USAID/FINREP-II «Програма розвитку фінансового сектора» допомагає Світовому банку, Національному банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерству освіти України й Університету банківської справи НБУ впроваджувати освітні програми з підвищення фінансової грамотності українців, зокрема учнів середніх і старших класів, дітей у літніх таборах тощо.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=960


    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net