Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

«Шануймо наше минуле — заради кращого майбутнього»

Заради пошуку форм співпраці між громадськими осередками Гусятинського та Заліщицького районів (Тернопільська обл.), обміну інформацією про підсумки наукових досліджень окремих напрямків історії цього краю, поширення ідей подвижників кооперації у рамках «Академії пам’яті нашим видатним співвітчизникам» у жовтні була проведена низка заходів.

Ініціативу Академії пам’яті підтримали Гусятинська райдержадміністрація та районна рада, Заліщицький аграрний коледж імені проф. Є. Храпливого, Копиченська міська рада, Целіївська сільська рада.

Головна ідея: «Шануймо наше минуле — заради кращого майбутнього».

Одним із заходів Академії пам’яті стало засідання в м. Копиченці, під час якого можна було дізнатися про те, хто в 30-ті роки ХХ ст. зробив це місто відомим торговим партнером на ринках Австрії, Англії, Бельгії, Німеччини, Франції й інших країн Європи, хто боровся за утвердження української державності, яка історія кооперативного руху й хто служив українській кооперативній ідеї тощо.

Оскільки йшлося про кооперацію, участь у засіданні взяла Марія Галонська, голова правління кредитної спілки «Відродження» (м. Копичинці).

Перш за все пані Марія відзначила, що такі події, як Академія пам’яті, є дуже важливими для громади й заслуговують на підтримку.

Під час свого виступу пані Марія розповіла присутнім про кредитну кооперацію як про одну із ланок кооперативного руху. Зокрема вона зупинилася на сучасному стані ринку кредитних спілок, діяльності Всеукраїнської асоціації кредитних спілок (до якої входить спілка) і роботі Тернопільської обласної асоціації кредитних спілок (головою якої й є Марія Галонська).

Окремо пані Марія приділила увагу роботі КС «Відродження». І їй було про що розповісти, адже наразі спілка об’єднує 3,5 тисяч українців, за І півріччя 2013 року видала кредитів на загальну суму близько 21,5 млн грн, а за всі роки своєї діяльності спілка сплатила в бюджет податків на суму понад 500 тис. грн. 


Довідка

Іменем громадського діяча, агронома та кооператора Євгена Храпливого названий не тільки Заліщицький аграрний коледж (один з організаторів цьогорічної Академії пам’яті). У вересні 2001 р. при кафедрі організації виробництва та агробізнесу економічного факультету Львівського державного аграрного університету був відкритий Музей Євгена Храпливого.

У музеї зібрано історичні документи, книжки, фотографії, статті й праці вчених, пов’язані з науковою та громадською діяльністю цього видатного кооператора, а також нагороди, що свідчать про його досягнення.Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=948

 


    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net