Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

ВАКС і Нацкомфінпослуг провели заключний урок з курсу фінансової грамотності в гімназії «ЕкоНад»

Сьогодні, у Міжнародний день кредитних спілок, ВАКС і Нацкомфінпослуг підсумували результати курсу фінансової грамотності «Плануй майбутнє», який пройшли вихованці Київської гімназії № 30 «ЕкоНад».

Під час тренінгу, який проводив Олексій Волотовський — тренер ВАКС, учні 10-их класів були розділені на чотири «родини». Протягом місяця вони вчилися складати сімейний бюджет, визначати короткострокові, середньострокові й довгострокові фінансові цілі, планувати витрати й заощаджувати гроші, щоб втілити в життя поставлені ними ж завдання. Також діти дізналися про особливості роботи фінансових установ в Україні та фінансові послуг.

На заключному уроці, 17 жовтня, «родини» презентували свої фінансові плани (бюджети родини). І виявилося, що діти ставлять цілком реальні, проте глобальні й доволі амбітні цілі: найдрібнішою стала покупка мобільного телефону «мамі», а решта — комп’ютер й освіта для «дітей», придбання автомобіля, квартири чи будинку для всієї «сім’ї», операція на серці для «дідуся», розширення та підтримка сімейного бізнесу тощо.

Організатори високо оцінили роботу учнів під час навчання, а також їхні заключні презентації. Юрій Назаренко, Член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, і Вікторія Волковська, Президент ВАКС, кожному учню вручили сертифікати про проходження навчального курсу з фінансової просвіти «Плануй майбутнє», а «родинам» — сувеніри.

Виступаючи перед учнями та відповідаючи на питання, Юрій Миколайович розповів про функції й завдання Нацкомфінпослуг, серед яких у тому числі захист споживачів фінансових послуг і фінансова освіта українців. Крім того, Юрій Миколайович наголосив на важливості курсу, направленого на фінансову просвіту молоді, адже завдяки отриманим знанням з фінансової грамотності після закінчення школи молодим людям буде набагато простіше орієнтуватися в різноманітті запропонованих фінансових послуг. Також усіх бажаючих він запросив відвідати Сервісний центр, що з цього року розпочав працювати при Нацкомфінпослуг.

Юрій Миколайович сподобався гімназистам, адже він був небайдужий, а його слова та побажання — зрозумілими для них. Діти перейнялися його порадами продовжувати вдосконалювати свої знання в сфері фінансів.

У свою чергу Вікторія Волковська подякувала керівництву гімназії за гарну організацію під час проведення курсу «Плануй майбутнє», а гімназистам — за старанність і бажання вчитися. При цьому пані Вікторія наголосила на тому, що фінансово грамотній людині набагато простіше приймати виважені рішення й реалізовувати поставлені цілі. Вікторія Волковська побажала учням знайти й реалізувати себе в житті, а завдяки грамотному підходу до фінансів — втілити свої амбітні цілі.

Про важливість курсу з фінансової грамотності говорила й Тетяна Гірченко, Директор інституту магістерської та післядипломної освіти Університету банківської справи НБУ. При цьому вона передала привітання від керівництва вузу і подарувала учням гімназії навчальні посібники з фінансової грамотності, випущені Університетом банківської справи НБУ.

На завершення заходу Лілія Донська, Директор гімназії № 30 «ЕкоНад», подякувала Нацкомфінпослуг, ВАКС та Університету банківської справи НБУ за внесок в освіту гімназистів, а учням нагадала, що, не зважаючи на їхні гарні презентації, їм потрібно ще багато чому навчитися. А щоб стати успішною людиною, на думку пані Лілії, потрібно продовжувати вчитися протягом всього життя.

Розповідаючи про свої враження від курсу фінансової грамотності «Плануй майбутнє», вихованці гімназії відзначили, що отримані знання вже допомагають їм зрозуміти, як правильно планувати свій реальний бюджет, а також оцінити, скільки коштів потрібно, щоб, наприклад, отримати вищу освіту, придбати певну річ або відправитися в подорож. Діти наголосили, що радять пройти такий курс не тільки одноліткам, а й дорослим.

Фоторепортаж з події ›››

Нагадаємо, 19 вересня, Всеукраїнська асоціація кредитних спілок розпочала серію уроків для учнів 10 класів київської гімназії № 30 «ЕкоНад».

У рамках курсу старшокласники мали дізнатися, що таке гроші й фінансові цілі, отримати практичні навички складання та ведення власного бюджету, навчитися рахувати вартість кредиту й оцінювати, чи достатньо їхніх фінансів для його обслуговування, дізнатися про особливості роботи фінансових установ в Україні й специфіку фінансових продуктів, а також опанувати інші знання з фінансової грамотності. Усе це в повсякденному житті допоможе їм убезпечити себе від необдуманих фінансових кроків.

Організовуючи такі уроки з фінансової грамотності, ВАКС робить свій вклад в акцію «Місяць ощадності від кредитних спілок».


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=932

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net