Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Світовий банк і Міжнародна фінансова корпорація підняли питання можливих шляхів альтернативного вирішення спорів у фінансовому секторі

Світовий банк і Міжнародна фінансова корпорація 4 жовтня провели круглий стіл на тему «Альтернативне вирішення спорів у фінансовому секторі». У рамках цього заходу учасники ознайомилися з оглядом механізмів альтернативного вирішення спорів, розглянули, що таке медіація, говорили про розвиток професії медіаторів в Україні та за її межами, а також висловили свої точки зору щодо появи в нашій країні фінансових омбудсменів.

Вікторія Волковська, президент ВАКС, яка взяла участь у круглому столі, у своїй доповіді наголосила на тому, що статут ВАКС передбачає розгляд спорів між кредитними спілками та їхніми членами, проте сама ВАКС не має дієвих важелів впливу. За останні три роки до ВАКС декілька разів зверталися про допомогу й кредитні спілки, й в окремих випадках їхні члени. ВАКС намагалася вирішити спір між сторонами, проте це було доволі складно, беручи до уваги відсутність можливості впливати на ситуацію та певну однобічність асоціації в представленні інтересів саме кредитних спілок.

Також Вікторія Волковська звернула увагу на додаткове фінансове навантаження на учасників ринку із запровадженням інституту фінансового омбудсмена. І попросила присутніх врахувати досвід роботи третейських судів, які, на думку пані Волковської, є прототипом інституту фінансового омбудсмена.

Тема круглого столу актуальна й злободенна, тому зацікавила чимало експертів і представників державних органів. Зокрема, доповідачами виступили Александр Паньков, координатор програм по Україні, Білорусі та Молдові Департаменту приватного та фінансового сектору в Європі та Центральній Азії Світового банку; Володимир Міщенко, професор, доктор економічних наук, директор Центру наукових досліджень Національного банку України; Сергій Кузьменко, директор департаменту розвитку ринків фінансових послуг та фінансового моніторингу Нацкомфінпослуг; Джоана Йаегер (Johanna Jaeger), спеціаліст із захисту прав споживачів фінансових послуг Світового банку; Євген Прокопенко, радник з банківських та експерт з правових питань Міжнародної фінансової корпорації; Роксолана Ханик-Посполітак, експерт з правових питань Світового банку; Юлія Вітка, голова юридичного департаменту Агентства США з міжнародного розвитку, Проекту розвитку фінансового сектору (USAID FINREP); Ігор Матієвич, експерт з питань медіації Міжнародної фінансової корпорації (Белград); Діана Проценко, професор права Національного університету «Києво-Могилянська академія», професійний медіатор Українського центру медіації. Участь в обговоренні брали представник Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та керівники профільних асоціацій, які працюють на ринку банківських і небанківських фінансових послуг.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=923


    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net