Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Під час круглого столу у Верховній Раді голова правління КС «Вигода» розповіла, як кредитні спілки підтримують сільських жінок

У Верховній Раді, де відбувся круглий стіл «Стан забезпечення прав та можливостей сільських жінок», Марія Сюма, голова правління КС «Вигода» (м. Стрий), розповідала про українські кредитні спілки й їхню роль у житті сільських жінок. Зокрема, пані Марія зупинилася на сучасному стані ринку кредитних спілок і ситуації з реформуванням цього фінансового сектору. Окремо вона наголосила на унікальності кредитівок, адже на сьогодні у багатьох селах спілки — практично єдині установи, які допомагають жителям села, у тому числі жінкам. «Причому, спілки надають не тільки фінансові послуг. Вони займаються благодійністю, допомагають складати бізнес-плани фермерам і багато уваги приділяють фінансовій освіті селян», — резюмує Марія Сюма.

Про умови життя сільських жінок голова правління КС «Вигода» знає багато — як про їхні побутові потреби, так і про наміри щодо започаткування або розвитку власного фермерського господарства. «Вигода» працює в Україні понад 20 років. Сьогодні видає кредити не тільки на споживчі цілі (щоб селяни могли відсвяткувати весілля, зробити ремонт, придбати побутову техніку чи, скажімо, відпочити), а й для придбання і встановлення теплиць, розведення кролів, свиней і корів, вирощування городини й ягід, облаштування пасік і теплиць, придбання інвентаря, техніки, добрив, засобів захисту рослин тощо. Тому пані Марії було про що розказати учасникам круглого столу.

Круглий стіл «Стан забезпечення прав та можливостей сільських жінок» відбувся в Києві 17 вересня — у рамках заходів, що проводить Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, ГО «Інформаційно-консультативний жіночий центр» і МБО «Добробут громад».

Участь у круглому столі взяли 48 фахівців, серед яких були Ірина Луценко, Заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, голова підкомітету з питань ґендерної рівності; Ірина Геращенко, Перший Заступник Голови Комітету Верховної Ради України, співголова між фракційного депутатського об’єднання «Рівні можливості»; Марісія Пехачек (Marisia Pechazcek), Перший секретар посольства Королівства Нідерландів; Панухник Руслана, Посольство Королівства Нідерландів, керівник міжнародних програм; а також представники державних органів, спеціалізованих організацій, фермерських господарств, міжнародні експерти тощо.

Під час цього заходу учасники обговорили проблеми, із якими стикаються сільські жінки, а також державну політику щодо забезпечення відповідних прав і можливостей.

Крім того, було проведено підготовку до Громадських слухань у Верховній Раді про виконання Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок», що призначені Постановою Верховної Ради України на 16 жовтня 2013 р.

 


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=922

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net