Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Представники кредитних спілок Хмельницької області взяли участь у черговому засіданні місцевої асоціації

У Хмельницькому (в приміщенні КС «Лєпта») 25 вересня відбулось чергове засідання Асоціації кредитних спілок Хмельницької області (АКСХО), у якому взяли участь 10 представників кредитних спілок області, а також виконавчий директор ВАКС Олексій Волотовський.

Під час засідання учасники говорили про таке:

  • тенденції, що притаманні сучасному ринку кредитних спілок в Україні;
  • механізми стягнення заборгованості з позичальників кредитних спілок;
  • необхідність відстоювати статус неприбутковості кредитних спілок;
  • святкування Міжнародного дня кредитних спілок (17 жовтня).

Зокрема, представник ВАКС узагальнив інформацію про стан ринку кредитних спілок, тенденції розвитку й роботу Всеукраїнської асоціації кредитних спілок.

Юрисконсульт КС «Проскурівська» Анатолій Боднар розповів про особливості, з якими можуть зіткнутися спілки при видачі кредитів під іпотеку. Власне, йшлося про те, що треті особи можуть здійснити звернення стягнення на предмет іпотеки, що перебуває в заставі кредитної спілки. Ця інформація зацікавила учасників, оскільки було вказано на серйозну загрозу при забезпеченні виданих кредитів іпотекою. Вони висловили думку щодо можливості провести семінар або спільну зустріч з працівниками кредитних спілок, які займаються стягненням заборгованості, щоб обговорити практику й нетипові ситуації щодо цього.

У свою чергу, Олексій Волотовський звернув увагу представників кредитних спілок на те, що на грудень ВАКС запланувала семінар «Забезпечення зобов’язань. Кредитні спілки та виконавча служба», у рамках якого як раз і будуть розкриті зазначені вище аспекти.

Голова правління КС «Ніка плюс» Юрій Сироветнік звернув увагу присутніх на законодавчі ініціативи, що передбачають скасування неприбуткового статусу українських кредитних спілок. На його думку, такі зміни можуть спровокувати кризові явища на ринку, адже запровадження прибуткового статусу призведе до підвищення процентних ставок за кредитами, недокапіталізації спілок на суму сплаченого податку, а економічний ефект від оподаткування буде незначним. Пан Сироветнік наголосив, що тут позиція ВАКС має бути категоричною: прибутковий статус кредитних спілок це безпосередня загроза для ринку.

Учасники засідання погодились, що в нинішніх економічних умовах реалізація такої ініціативи негативно вплине на темпи розвитку кредитних спілок та особливо відчутно відобразяться на кредитуванні пересічних громадян.

Крім того, учасники активно обговорювали «кредитування» установами, які не внесені до Державного реєстру фінансових установ України й не мають відповідних ліцензій для здійснення такої діяльності. Учасники засідання зазначили, що з цього приводу потрібно продовжити діалог з регіональним відділенням Антимонопольного комітету України у Хмельницькій області. Також учасники звернули увагу на необхідність запровадити систематичні заходи з фінансової просвіти серед жителів Хмельницької області, щоб роз’яснити, які основні відмінностей між кредитними спілками та псевдо-кредиторами. 

Принагідно звертаємо увагу членів ВАКС: на головній сторінці сайту Асоціації (нижче стрічки новин) розміщений план навчальних заходів на ІІ півріччя 2013 року.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=915

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net