Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Міністерство доходів і зборів використає пропозиції ВАКС при доопрацюванні законопроекту щодо статусу неприбутковості кредитних спілок

У листі Міністерства доходів і зборів, що надійшов до ВАКС сьогодні, 27 вересня, зазначено: «…пропозиції Всеукраїнської асоціації кредитних спілок буде використано під час участі Міністерства доходів і зборів України в доопрацюванні даного законопроекту». Йдеться про законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення бази оподаткування», яким у тому числі передбачено позбавити кредитні спілки статусу неприбутковості.

ВАКС дуже сподівається, що законотворці візьмуть до уваги наведені аргументи й залишать існуючу систему оподаткування доходів кредитних спілок без змін.

«Відповідно до законодавства України кредитна спілка — це неприбуткова організація, заснована фізичними особами на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об’єднаних грошових внесків членів кредитної спілки.

Отже, завданням діяльності кредитної спілки є задоволення потреб її членів у наданні фінансових послуг, послуг взаємного кредитування, а не отримання прибутку, або його збільшення будь-яким чином. Саме цим і обумовлюється статус неприбутковості кредитної спілки. Інформація про кредитні спілки вноситься до Реєстру неприбуткових організацій та установ», — зазначала ВАКС у листі від 16 липня, направленому до голови Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради Віталію Хомутиннику.

Ще одним приводом залишити існуючу систему оподаткування доходів кредитних спілок, на думку ВАКС, є те, що зміна діючого режиму оподаткування за сучасних соціально-економічних умов призведе до ряду негативних тенденцій у розвитку кредитних спілок, які створені саме фізичними особами — пересічними громадянами України.

Повний текст листа ВАКС до голови Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради Віталя Хомутинника ›››

Крім того, ВАКС, дуже стурбована такою законодавчою ініціативою, 18 вересня повторно звернулася до пана Хомутинника, де ще раз наголосила на негативних наслідках, що виникнуть на ринку кредитних спілок у разі позбавлення їх статусу неприбутковості.

Нагадаємо, законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення бази оподаткування» (реєстраційний № 2494а) 3 липня до Верховної Ради вніс народний депутат України В. П. Омельченко.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=914


    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net