Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Литву, Киргизстан і Росію зацікавив досвід українських кредитних спілок

Представники українських кредитних спілок розповідали колегам з Литви, Киргизстану й Росії про останні події на ринку кредитної кооперації в Україні, а також про зміни, яких очікують найближчим часом.

Щоб обмінятися досвідом представники кредитно-кооперативного руху чотирьох країн взяли участь у міжнародному круглому столі, присвяченому проблема кредитної кооперації, що відбувся 30 липня в Сеймі Республіки Литви.

«У Литві на кредитні спілки покладають велику надію щодо забезпечення доступу до фінансів різних верств населення. Зараз кредитні спілки посідають вагоме місце в фінансовій системі Литви й є гідною альтернативою банкам (90 % банківського капіталу Литви належить скандинавським банкам — Прим. автора). Парламент Литви зараз працює над внесенням змін до Закону Литви «Про кредитні спілки», для розробки якого створено робочу групу та залучено представників органів державної влади, Центральної кредитної спілки й Асоціації кредитних спілок Литви. Зважаючи на очікувані зміни, цікаво було б почути про те, які перспективи й проблеми розвитку стоять перед кредитними спілками інших країн», — зазначив голова комітету з питань фінансів та бюджету Сейму Литви.

З огляду на останні події на ринку кредитної кооперації в Україні, колег з інших країн зацікавила інформація, представлена Іваном Вишневським, Головою правління Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів», — про можливі зміни в регулюванні діяльності спілок, зважаючи на реалізацію Програми економічних реформ, затверджену Президентом України.

У свою чергу, українській делегації було цікаво почути про те, над чим наразі працюють колеги. Так про очікувані зміни в регулюванні кредитних споживчих кооперативів у Російській Федерації розповіла Олена Стратьєва, Директор Російського Мікрофінансового центру (м. Москва). При цьому особливу увагу вона приділила початку роботи з 1 вересня 2013 року «мегарегулятора», створеного на базі «Банку Росії».

Фортунатас Діргінчус, Директор Центральної кредитної спілки Литви, презентував бачення місця та ролі Центральної кредитної спілки Литви в системі кредитної кооперації цієї країни. Окремо він зупинився на темі «федералізації мережі кредитних спілок» і необхідності уніфікувати низку процедур і технологічних процесів у діяльності кредитних спілок.

Рамунас Стонкус, Директор Асоціації кредитних спілок Литви, розповів про основні напрями лобістської роботи Асоціації. На його думку, одне з головних завдань лобістів кредитних спілок — зробити так, щоб важливі для кредитних спілок речі стали важливими і для членів кредитних спілок, і для парламентарів, і для пересічних громадян.

Сігітас Бубніс, консультант компанії AFC (Німеччина), директор Центральної кредитної спілки Литви 2008—2011 роках, узагальнив міжнародні тенденції розвитку кредитних спілок в різних країнах.

Представники Киргизької делегації презентували проект GIZ в Киргизстані «Сприяння сталому економічному розвитку».

Наприкінці заходу учасники круглого столу активно дискутували з приводу аспектів, почутих під час презентацій.

Круглий стіл був одним із заходів, що відвідала українська делегація в рамках робочої поїздки до Прибалтики з обміну досвідом в кредитних спілках Литви та Латвії. Організатором цього виступила Центральна кредитна спілка Литви в співпраці з Південнорегіональною асоціацією кредитних спілок.

До складу української делегації, яка перебувала в Литві з 29 липня до 3 серпня, увійшли Володимир Казарінов (голова правління кредитної спілки «Кредит-Союз», м Черкаси), Лариса Литвинюк (голова правління кредитної спілки «Добробут», м. Стаханов), Надія Малютіна (голова правління кредитної спілки «Фермер», м. Старобільськ), Віктор Рудий (юрист Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів»), Іван Вишневський (Голова правління Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» та Голова правління Української об’єднаної кредитної спілки).

Крім круглого столу делегації з України та Росії відвідали кредитну спілку міста Біржай і кредитну спілку міста Йонава (Литва), а також кредитну спілку залізничників (м. Рига, Латвія).

Представники української делегації висловлюють подяку Центральній кредитній спілці Литви, Асоціації кредитних спілок Литви, Південнорегіональній асоціації кредитних спілок, кредитним спілкам Біржая, Йонави та Риги за організовані зустрічі.

Презентації можна переглянути та завантажити тут. 

Матеріал підготовлено за інформацією, наданою «Програмою захисту вкладів»


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=886


    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net