Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Нацкомфінпослуг і МВС посилюють боротьбу з фінансовими злочинами

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, і Міністерство внутрішніх справ України 9 серпня підписали Меморандум про інформаційну взаємодію та співпрацю. Така співпраця, в першу чергу, направлена на запобігання та припинення порушень законодавства на ринку фінансових послуг і на посилення захисту прав споживачів фінансових послуг України.

Відповідно до Меморандуму Нацкомфінпослуг і МВС будуть обмінюватися інформацією, що становить взаємний державний інтерес і націлена на подолання злочинів у сфері економіки, запобігання та припинення порушень законодавства в сфері надання фінансових послуг, а також буде направлена на забезпечення захисту законних прав та інтересів фізичних і юридичних осіб.

Національна комісія та Міністерство обмінюються інформацією щодо фактів порушення законодавства про фінансові послуги учасниками ринку, аналітичними даними щодо фінансового ринку та напрацьованими пропозиціями щодо запобігання вчиненню правопорушень на ринку фінансових послуг.

Голова Нацкомфінпослуг Борис Візіров під час підписання Меморандуму зазначив, що державна політика завжди націлена на розвиток та ефективне функціонування фінансового сектору країни, і попередження фінансових злочинів та посилення захисту прав споживачів фінансових послуг — один з важливих елементів забезпечення здорового розвитку економіки України. Будь-який захист потребує не тільки виявлення порушень чи злочинних дій, а й вчасного реагування з боку відповідних органів. Голова Нацкомфінпослуг також висловив впевненість у тому, що консолідована взаємодія державних органів буде ефективно сприяти виявленню шахрайських схем, спрямованих на легалізацію «брудних» коштів, а попередження злочинних дій дасть можливість посилити захист прав споживачів фінансового ринку України. Завдяки підписанню цього Меморандуму буде забезпечене вчасне й ефективне реагування з боку Нацкомфінпослуг та Міністерства, а отже права споживачів та економіка держави будуть під захистом, наголосив Борис Візіров.

Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко також відзначив важливість взаємодії між державними органами:

«Слід зазначити, що між нашими відомствами існує досвід спільної співпраці. Зокрема щодо усунення негативних наслідків діяльності кредитних спілок та стабілізації ситуації на ринку кредитної кооперації. Також, спільно з Нацкомфінпослуг ми займались законопроектом щодо заборони функціонування на території України «фінансових пірамід», та інших сумнівних фінансових схем, що можуть призвести до привласнення коштів громадян. За результатами обміну інформацією з Нацкомфінпослуг щодо кредитних установ, яким призупинено або анульовано ліцензію на здійснення діяльності, протягом 2013 року вже відкрито 272 кримінальних провадження і цей показник ще раз підкреслює ефективність взаємодії між державними органами», зазначив міністр.

Сторони констатували, що підписання Меморандуму є необхідною умовою для досягнення успіху у запобіганні, виявленні та припиненні схем і механізмів відмивання доходів одержаних злочинним шляхом, і що це співробітництво стане ще одним кроком у досягненні завдань, поставлених Президентом України у Програмі економічних реформ на 2010—2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

 

Джерело: офіційний сайт Нацкомфінпослуг    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net