Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

ВАКС наводить аргументи щодо статусу неприбутковості кредитних спілок у листі до Верховної Ради

У своєму листі до голови Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради Віталію Хомутиннику ВАКС навела аргументи щодо того, чому існуючу систему оподаткування доходів кредитних спілок слід залишити без змін.

Таке звернення асоціації викликав внесений до Верховної Ради України народним депутатом України Омельченком В.П. законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення бази оподаткування», реєстраційний № 2494а від 03 липня 2013 року.

Цим законопроектом запропоновано врегулювати ряд питань, серед яких виключити, для цілей оподаткування, з переліку неприбуткових організацій (установ) кредитних спілок.

«Відповідно до законодавства України кредитна спілка — це неприбуткова організація, заснована фізичними особами на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об'єднаних грошових внесків членів кредитної спілки.

Отже, завданням діяльності кредитної спілки є задоволення потреб її членів у наданні фінансових послуг, послуг взаємного кредитування, а не отримання прибутку, або його збільшення будь-яким чином. Саме цим і обумовлюється статус неприбутковості кредитної спілки. Інформація про кредитні спілки вноситься до Реєстру неприбуткових організацій та установ», — зазначає асоціація в своєму листі.

Також ВАКС зазначає, що існуючу систему оподаткування доходів кредитних спілок слід залишити без змін, оскільки зміна діючого режиму оподаткування за сучасних соціально-економічних умов призведе до ряду негативних тенденцій у розвитку кредитних спілок, які створені саме фізичними особами — пересічними громадянами України.

З огляду на зазначене вище ВАКС просить врахувати викладене в листі та залишити незмінним статус неприбутковості кредитних спілок й існуючого режиму їх оподаткування.

Повний текст листа ВАКС до голови Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради ›››


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=870


    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net