Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

ВАКС звернулася до Верховної Ради України щодо законопроекту «Про кредитні рейтинги та діяльність рейтингових агентств»

Сьогодні, 15 липня, Всеукраїнська асоціація кредитних спілок звернулася до Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Верховної Ради України з приводу законопроекту «Про кредитні рейтинги та діяльність рейтингових агентств».

Цей законопроект був зареєстрований у Верховній Раді 25 червня 2013 р. під номером 2422а (внесений депутатами Мошаком С.М., Кунченком О.П.).

Відповідно до Пояснювальної записки законопроектом передбачається встановити правові засади визначення кредитних рейтингів та їх використання, державного нагляду (контролю) за діяльністю рейтингових агентств на території України. Даним законопроектом пропонується внести зміни, зокрема, до частини першої статті 21 Закону України «Про кредитні спілки», доповнивши її новим абзацом такого замісту:

«Загальний обсяг внесків (вкладів) від фізичних осіб, прийнятих та залучених кредитною спілкою, що не має чинного кредитного рейтингу, визначеного рейтинговим агентством, кредитні рейтинги якого використовуються на ринку страхових та інших фінансових послуг, не повинен перевищувати розміру капіталу цієї кредитної спілки».

У своєму листі ВАКС звертає увагу на таке: «Відповідно до статті 1 Закону України «Про кредитні спілки» (далі — Закон) кредитна спілка — це неприбуткова організація, заснована фізичними особами, професійними спілками, їх об’єднаннями на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об'єднаних грошових внесків членів кредитної спілки.

В самому визначенні кредитної спілки йдеться про те, що вона заснована на кооперативних засадах: надає послуги лише своїм членам, які є одночасно і власниками, і споживачами, за рахунок їх грошових внесків (одні члени спілки (вкладники) вкладають свої кошти, інші члени (позичальники) беруть кредити завдяки цим коштам і сплачують певні відсотки за користування кредитом).

Введення заборони для кредитних спілок, хоча й тільки для тих, які не мають чинного кредитного рейтингу, на залучення внесків (вкладів) від фізичних осіб у розмірі, який перевищує капітал кредитної спілки, суперечитиме сутності фінансового механізму діяльності кредитної спілки, визначеному Законом».

Також ВАКС вважає, що прийняття зазначеного законопроекту ляже тягарем на споживача фінансових послуг в наслідок підвищення вартості споживчих кредитів без забезпечення гарантій щодо виконання кредитною спілкою зобов’язань перед ним.

Повний текст листа ВАКС до Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Верховної Ради України ›››


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=869

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net