Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Співпраця ринку і Нацкомфінпослуг триває

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, прислухалась до зауважень представників ринку кредитних спілок.

Сьогодні стало відомо, що всі справи щодо формування резервного капіталу кредитних спілок Нацкомфінпослуг закрила з огляду на аргументи, наведені фахівцями ВАКС, ПЗВ і самими кредитними спілками під час засідання регулятора, що відбулося вчора, 11 липня.

Як ми повідомляли раніше, у червні та липні кредитні спілки отримали акти Нацкомфінпослуг, де в переважній більшості йшлося про порушення нормативу щодо формування кредитними спілками резервного капіталу. Зокрема, на думку регулятора, якщо резервний капітал кредитної спілки менший за 15 %, вона тим самим порушує вимоги підпункту 2.2.3 «Положення про фінансові нормативи діяльності та критерії якості системи управління кредитних спілок і об’єднань кредитних спілок», затвердженого розпорядженням Держфінпослуг України від 16.01.2004 р. № 7.

Однак учасники ринку з цим не погодилися. Завдяки робочим зустрічам, які провела ВАКС і ПЗВ з представниками Нацкомфінпослуг, роботі з написання заперечень, представленню інтересів частини кредитних об’єднаннями безпосередньо на засіданні, а також присутності керівників кредитних спілок при розгляді справ, вдалося довести, що в нормативно-правових актах не зазначений термін, протягом якого кредитні спілки мають довести норматив до 15 %.

Натомість законодавством передбачено, що органи управління спілки повинні затвердити графік формування резервного капіталу й дотримуватися його, поки норматив не буде виконаний. Відповідно до рішення наглядової ради, кредитна спілка має право швидше формувати резервний капітал, ніж передбачає графік, — виділяючи для цього більшу суму.

На розгляді справ від ПЗВ доводив позицію кредитних спілок Іван Вишневський, голова правління цього об’єднання, від ВАКС кредитні спілки представляв Юрій Вишневський, економіст з фінансової діяльності.

На думку Івана Вишневського, яку він озвучив у Нацкомфінпослуг, регулятор витратив багато часу на написання актів про порушення, але вони необґрунтовані. «Члени Комісії та працівники приділили багато часу написанню цих актів, також видатків зазнав і бюджет — у вигляді затрат на розсилання листів кредитним спілкам. Однак зазначеними діями Комісія нічого не досягла. Я вважаю, що якби всі ці зусилля були спрямовані на внесення змін у нормативно-правові акти, вже давно були б готові відповідні зміни в нормативку», — зазначив Іван Вишневський.

Зі свого боку ВАКС неодноразово публічно висловлювала готовність співпрацювати з Нацкомфінпослуг у напрямку вдосконалення нормативно-правової бази, що регулює діяльність кредитних спілок.

«Ми вважаємо, що досвід ринку та співпраця з ВАКС справді можуть допомогти Комісії виконати завдання Президента України й дійсно реформувати сектор кредитної кооперації, а не штучно його обмежити в розвитку», — переконана Вікторія Волковська, президент Всеукраїнської асоціації кредитних спілок.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=866


    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net