Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Як і для чого заощаджують українці: результати опитування

Українські жінки ощадливіші за чоловіків, в українських сім’ях здебільшого не ведуть облік свого бюджету й українці не дуже обізнані в фінансах, але хочуть вчитися фінансовій грамотності. Такі результати дослідження, яке сьогодні, 3 липня, презентували в Києві Незалежна асоціація банків України (замовник дослідження), Національний банк України й Німецький банк розвитку KfW (впроваджує проекти щодо підвищення рівня фінансової грамотності по всьому світі).

Опитувала українців компанія GfK. Зокрема, респонденти відповіли на питання, як, для чого і в яких випадках вони роблять заощадження, чи ведуть облік сімейного бюджету, які питання в царині фінансів їх найбільше цікавлять. У першому кварталі 2013 року було опитано 1 000 респондентів у різних областях України.

За результатами виявилось, що українські жінки ощадливіші за чоловіків.

Регулярно заощадження роблять 13 % чоловіків і 16 % жінок. Якщо ж гроші час від часу залишаються, то в цьому випадку жінки ще ощадливіші — з них 28 % відкладають ці кошти, при тому, що з чоловіків це роблять 20,5 %. Загалом регулярно відкладати певну суму грошей звикли майже 15 % українців і майже 25 % заощаджують час від часу, коли в них залишаються кошти.

Принципом «подумаю двічі, перш ніж витратити навіть невелику суму грошей» керуються 30,6 % жінок і 22,5 % чоловіків.

Зазвичай заощадження в Україні роблять «на чорний день» і на непередбачувані витрати — 40,8 %, на великі покупки та ремонт — 21,2 %, на відпочинок — 14,5 %.

Якщо є вільні кошти, то 44 % українців залишають їх у себе в готівковій формі, витрачають на споживчі товари — 25 %, купують валюту — 3,4 %, позичають друзям чи родичам — 2,1 %, вкладають у золото чи ювелірні вироби — 0,3 %.

Найбільше в фінансових питання респонденти довіряють: членам власної родини — 37,7 %; намагаються самостійно розібратись і не потребують порад 23,5 %; знайомим, колегам та друзям — 20,7 %; працівникам фінансових установ — 7,4 %. Нікому не довіряють з цього приводу 18,8 %.

13,4 % українців визнають, що небагато знають про гроші й те, як робити заощадження. Причому, такий рівень молообізнаних характерний для всіх вікових груп від 16-ти і старше 60 років незалежно від освіти й статусу зайнятості.

Повний облік свого бюджету ведуть 9,2 % українських сімей, 21 % ведуть облік, але не записують всіх доходів і витрат. Найбільше тих, хто не ведуть обліку, але загалом орієнтуються, скільки грошей отримують і витрачають протягом місяця — 39 %, а ще майже третина сімей (30 %) взагалі не ведуть жодного обліку своїх фінансів.

З переліку фінансових послуг найбільш цікавим для українців залишаються споживчі кредити — 13 %. Депозитний рахунок у банку цікавить 8 % респондентів, банківська платіжна картка — 7,4 %, пропозиції недержавних пенсійних фондів — 5,6 % та поточний рахунок у банку — також 5,6%.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=851


    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net