Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

ВАКС звернулася до Президента України з проханням захистити майбутнє національної системи кредитної кооперації

Всеукраїнська асоціація кредитних спілок 1 липня звернулася з листом до Президента України, копії якого направила до Національного банку України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

У своєму листі ВАКС звернула увагу пана Віктора Януковича на те, що Національний банк України замість того, щоб опрацювати комплексний підхід до реформування діяльності ринку кредитної кооперації, вийшов з єдиною концептуальною пропозицією — заборонити кредитним спілкам залучати вклади (депозити) від своїх членів. На практиці реалізація зазначеної пропозиції НБУ по суті призведе до ліквідації сучасного ринку взаємного соціально-орієнтованого мікрокредитування та знищення кредитних спілок як різновиду небанківських кооперативних фінансових установ. І це при тому, що відповідно до пункту 20.1 Національного плану Президентом України було поставлено завдання забезпечити внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування та розвитку національної системи кредитної кооперації. Крім цього, сама ідея позбавлення кредитних спілок права залучати вклади від своїх членів суперечить світовій практиці та загально визнаній класичній моделі такого роду кредитних кооперативів.

Також у зазначеному листі ВАКС звернула увагу Президента України на висновки Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин та причин сучасного стану справ у системі кредитної кооперації, яка в своєму звіті в грудні 2010 року констатувала, що «навіть в умовах нещодавньої фінансової кризи більшість кредитних спілок, на відміну від банків, продовжували кредитувати населення, залишаючись фактично єдиним джерелом фінансової підтримки для тисяч пересічних українців у цей складний час. І це, не зважаючи на те, що кредитні спілки були невиправдано позбавлені будь-якої державної підтримки, хоча мова йшла про інтереси мільйонів їхніх членів — громадян України».

І оскільки кредитні спілки продовжують відігравати важливу роль у житті українців, від імені п’ятсот сорока восьми тисяч громадян України, які є членами 152 кредитних спілок-членів ВАКС, асоціація просить Віктора Федоровича як гаранта дотримання конституційних прав громадян України захистити майбутнє національної системи кредитної кооперації.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=850

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net