Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Оприлюднений проект закону щодо реформування та розвитку національної системи кредитної кооперації

Нацкомфінпослуг 17 червня оприлюднила проект Закону України «Про внесення Змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування та розвитку національної системи кредитної кооперації».

Повний текст законопроекту ›››

ВАКС вважає за необхідне звернути увагу на таке.

Ринок кредитної кооперації давно потребує реформ, а відповідне законодавство — перегляду та оновлення. Але такі реформи мають бути спрямовані на подальший розвиток кредитного руху в Україні, а не на гальмування або згортання ринку взагалі.

Не зважаючи на те, що на думку ВАКС, у законопроекті є чимало питань, які потребують певних уточнень та доопрацювань, ми дуже раді, що найбільш принципові пропозиції ВАКС знайшли своє відображення у проекті Нацкомфінпослуг і сподіваємось, що більшість положень запропонованого проекту дозволить вирішити низку проблемних питань, існуючих на ринку кредитної кооперації. Решта — це предмет для подальшої кропіткої роботи в органах виконавчої та законодавчої влади.

Зокрема, пропозиції Нацкомфінпослуг щодо можливого, а не обов’язкового перетворення кредитних спілок у кооперативні банки; можливість отримання єдиної безстрокової ліцензії, зокрема на залучення внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки; анулювання ліцензії кредитної спілки та її виключення з Державного реєстру тільки за умови відсутності в такої кредитної спілки невиконаних зобов’язань за договорами; можливість приєднання до кредитних спілок суб’єктів малого підприємництва, фермерських господарств, кооперативів; запровадження на ринку саморегулювання — є найважливішим у цьому законопроекті.

Але, ще раз підкреслимо, що найголовніше — це збереження права кредитних спілок працювати з вкладами своїх членів.

Не секрет, що Національний банк України вважає, що ті кредитні спілки, які хочуть працювати з депозитами, не можуть, а повинні перетворитися в кооперативні банки. Але, на нашу думку, така «обов’язковість» призведе до погіршення фінансового стану кредитних спілок, невдоволення пересічних громадян і, як наслідок, — до згортання українського ринку кредитної кооперації.

Отже, нам сьогодні вкрай необхідні виважені рішення, оскільки в іншому випадку найкращим буде взагалі відсутність будь-яких рішень. Наш профільний регулятор вже сказав своє принципове слово щодо основних концептуальних питань у розвитку ринку кредитних спілок, на черзі Національний банк України.

ВАКС продовжує непростий діалог з державними органами, і ми віримо в те, що в остаточному підсумку переможе здоровий глузд та почуття відповідальності за долю сотень кредитних спілок і більш як мільйона їхніх членів.


 Постійна адреса новини на сайті ВАКС
http://vaks.org.ua/?id_news=844

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net