Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Борис Візіров окреслив шляхи вирішення проблем ринку кредитної кооперації

Вчора, 13 червня, під час Першої міжнародної бізнес-конференції ABC: Ukraine & Partners, що наразі триває в Києві, Боріс Візіров, голова Нацкомфінпослуг, презентував Концепцію розвитку ринків небанківських фінансових послуг України на 2013—2014 роки.

У рамках панельної дискусії «Фінансовий сектор України: тенденції та перспективи» Юрій Колобов, міністр фінансів України, Ігор Соркін, голова Національного банку України, та Борис Візіров, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, розповідали про головні зміни, які можна очікувати на українському фінансовому ринку вже найближчим часом.

Окремо зупинившись на ринку кредитної кооперації під час свого виступу, Борис Візіров, назвав основні напрямки подальшого розвитку ринку кредитних спілок в Україні:

1. Формування механізму підтримки ліквідності кредитних спілок шляхом забезпечення функціонування установ другого рівня системи кредитних спілок — кооперативного банку та об’єднаних кредитних спілок, що забезпечить для них можливість доступу до необхідних фінансових ресурсів як шляхом перерозподілу у межах системи кредитних спілок, так і шляхом залучення відповідних ресурсів із зовнішніх джерел.
2. Запровадження системи гарантування внесків членів кредитних спілок шляхом забезпечення законодавчих та інституціональних умов для створення фонду гарантування внесків членів кредитних спілок на депозитні рахунки. Участь у системі гарантування внесків буде обов’язкова для тих кредитних спілок, які здійснюють діяльність по залученню внесків (вкладів) своїх членів на депозитні рахунки.
3. Створення умов для забезпечення фінансової стабільності кредитних спілок через створення фонду стабілізації і фінансового оздоровлення кредитних спілок.
4. Перехід на оперативний моніторинг за діяльністю кредитних спілок.
5. Створення загальнодоступної для споживачів інформаційної бази на основі показників діяльності кредитних установ з метою забезпечення доступу до інформації про діяльність кредитної спілки.
6. Внесення змін до законодавства щодо:

   • удосконалення ведення персоналіфікованого обліку членів кредитних спілок;
   • удосконалення управління кредитною спілкою;
   • посилення ролі асоціацій кредитних спілок у регулюванні їх діяльності;
   • посилення відповідальності органів управління кредитних спілок за порушення прав споживачів.

Користуючись нагодою, «Вісник кредитної кооперації» поцікавився думкою голови Нацкомфінпослуг стосовно тем, які наразі дуже хвилюють учасників ринку: щодо можливості для кредитних спілок і надалі працювати з депозитами й оприлюднення тексту проекту Закону України «Про внесення Змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування та розвитку національної системи кредитної кооперації». Відповідаючи, Борис Візіров зазначив, що питання подальшої роботи кредитних спілок з депозитами постало тому, що є вкладники, ошукані псевдокредитними спілками.

«Ця проблема народилася в 2008—2009 році, наслідки якої ми сьогодні споживаємо. І економічний блок Уряду, й Національна комісія, думають над цією проблемою, як її глобально вирішити для людей, які постраждали в наслідок шахрайських дій псевдокредитних спілок, які просто мали вигляд фінансової піраміди. Що стосується розвитку цього напрямку дій, то спільно з Національним банком України ми сьогодні розробляємо законопроект, який врегулює питання щодо залучення на депозитні рахунки й використання учасниками кредитної спілки власних коштів. Тому найближчим часом, я думаю, ми завершимо роботу над законопроектом».

Крім того, за словами Бориса Візірова, цей законопроект буде оприлюднений, як того вимагає законодавство, що дозволить і учасникам ринку, і споживачам з ним ознайомитися та протягом місяця надіслати свої зауваження й пропозиції. 

Нагадаємо, Перша міжнародна бізнес-конференції ABC: Ukraine & Partners була ініційована Урядом України й проходить у Києві 13—14 червня, в НСК «Олімпійський». Участь у цьому заході беруть високопосадовці, представники ринків, професійних асоціацій, засобів масової інформації не тільки з України, а й з багатьох інших країн.

За словами прем’єр-міністра України Миколи Азарова, цей масштабний захід має стати важливим інструментом розвитку міжнародної економічної співпраці України, ефективного пошуку ділових партнерів, активнішого залучення іноземних інвестицій в економіку країни, встановлення плідного діалогу між владою та бізнесом, презентації економічного потенціалу регіонів держави.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=840


 


    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net