Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Президент України наголосив на розширенні системи кредитної кооперації в сільській місцевості в Щорічному Посланні до Верховної Ради України

За повідомленням Представника Президента України у Верховній Раді України Юрія Мирошниченка, опублікованим на Офіційному інтернет-представництві Президента України 6 червня, Президент України звернувся до Верховної Ради України зі Щорічним Посланням.

Як зазначив Представник Президента України у Верховній Раді України: «Головну увагу в Посланні приділено питанням розвитку економіки, бюджетної політики, гуманізації суспільного життя, соціальної політики, реформування влади, європейській інтеграції. Глава держави представив бачення середньострокових перспектив розвитку країни. Ключовим завданням є об’єднання зусиль усіх гілок влади, усього суспільства для подолання наслідків глобальної економічної кризи, реалізації соціальних ініціатив Президента України».

Важливо, що у своєму Щорічному Послані Президент України визначив одним з пріоритетних завдань державної політики, спрямованим на реформування аграрного сектору України, запровадження перевірених міжнародною практикою інструментів підтримки розвитку товарного агровиробництва та підвищення конкурентоспроможності сільського господарства, підтримки дрібних виробників, фермерських господарств і кооперативних об’єднань, серед яких розширення системи кредитної кооперації у сільській місцевості.

Крім того, Президентом України також відзначено питання запровадження на законодавчому рівні надійних механізмів захисту вкладів членів кредитних спілок як необхідності для відродження кооперативного руху на селі, що, в свою чергу, дасть змогу використовувати переваги великого товарного виробництва і врахувати інтереси сільських товаровиробників.

Впевнені, що запровадження таких механізмів буде одним з кроків розвитку діяльності кредитних спілок по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, враховуючи, що, за даними Всеукраїнської асоціації кредитних спілок, тільки на сьогодні близько 1 287 млн гривень вже розміщено на депозитах у кредитних спілках, і 245 тисяч українців мають діючи кредитні договори.

Не залишилося поза увагою керівництва держави й нагальне питання формування нормативно-законодавчої бази для виявлення, кваліфікації та запобігання неліцензованій діяльності на фінансовому ринку («фінансові піраміди», безліцензійні керуючі компанії та брокери та ін.) як способу стабілізації вітчизняного фінансового ринку та протидії депресивним тенденціям.

Також у Щорічному Посланні звернуто увагу, що для виконання завдання підвищення стійкості фінансового сектору та відновлення активної динаміки кредитування необхідно реформувати систему фінансового регулювання на основі упереджувальних принципів у спосіб, зокрема подолання фрагментарності системи фінансового регулювання шляхом формування системи інформаційної взаємодії та координації дій фінансових регуляторів. Удосконалення системи державного регулювання фінансових ринків є також одним із заходів посилення боротьби з мінімізацією оподаткування та ухилянням від сплати податків.

Повний текст повідомлення пресс-служби Президента України ›››

Повний текст Щорічного Послання Президента України до Верховної Ради України ›››


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=835


    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net