Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Кредитні спілки продовжують працювати в рамках проекту «Національна мережа фінансової просвіти». ВАКС розробляє план заходів на ІІ півріччя 2013 року

Всеукраїнська асоціація кредитних спілок, яка є однією із засновників громадської ініціативи «Національна мережа фінансової просвіти», розробляє план заходів з фінансової просвіти пересічних громадян України на ІІ півріччя 2013 року.

«Фінансовою просвітою українців члени ВАКС займаються з 2007 року. Саме тоді відбулися перші тренінги для тренерів з фінансової грамотності пересічної родини «Плануй майбутнє». П’ять років тому цю тему більшість представників українського фінансового ринку вважали неактуальною й нецікавою. Однак керівники класичних кредитівок добре розуміли: вони мають не тільки надавати фінансові послуги своїм вкладникам і позичальникам, а й робити все можливе, щоб члени кредитних спілок ставали більш фінансово грамотними. Така природа кредитної кооперації — допомагати громадянам отримувати не лише гроші, а й знання, як ними грамотно розпоряджатися», — розповідає Вікторія Волковська, президент Всеукраїнської асоціації кредитних спілок.

Саме тому, за словами пані Вікторії Волковської, ВАКС одна з перших підтримала ініціаторів об’єднати зусилля громадських організацій, освітніх установ, професійних учасників фінансового ринку, засобів масової інформації й інших зацікавлених осіб у підвищенні рівня фінансової грамотності й обізнаності населення України задля захисту прав українців як споживачів фінансових послуг, забезпечення їхнього добробуту, соціальної стабільності й справедливості.

Договір про утворення громадської ініціативи «Національна мережа фінансової просвіти» 30 листопада 2012 р. підписали Всеукраїнська асоціація кредитних спілок, Громадська організація «Ліга фінансового розвитку», Всеукраїнська громадська організація «Центр прав людини «Громадська ініціатива», Міжнародна благодійна організація «Український освітній центр реформ», Науково-навчальний комплекс «Економосвіта», Громадська організація «Інститут фінансових технологій», Ресурсний центр розвитку громадських організацій «ГУРТ», Фонд розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр».

Основною для співробітництва в рамках цього Договору стали такі напрями й завдання:

- Підготовка, професійне обговорення, пропагування та запровадження освітніх ініціатив у сфері функціонування фінансових ринків й установ, відповідальності надавачів і споживачів фінансових послуг, ризиків роботи із окремими фінансовими інструментами та продуктами, планування особистого фінансового життя та родинного добробуту, орієнтовних на всі вікові групи та верстви населення, але в першу чергу — на найменш соціально захищені.

- Взаємодія з центральними й місцевими засобами масової інформації та проведення загальнонаціональних та/або регіональних інформаційних кампаній у сфері фінансової просвіти населення.

- Вивчення, узагальнення та поширення міжнародного досвіду та найкращої світової практики в сфері фінансової просвіти населення.

- Підтримка та запровадження програм соціального партнерства й соціального діалогу між фінансовими установами та споживачами фінансових послуг, орієнтовних на неупереджене надання збалансованої інформації споживачам, на доступному для розуміння рівні, з метою прийняття такими споживачами виважених економічних рішень, що не поставлять під загрозу їх фінансовий добробут.

- Підтримка та запровадження практики добросовісного розкриття інформації про фінансові послуги, а також просвітницьких ініціатив щодо змісту та практичного використання такої інформації.

Згодом до договору приєдналися інші громадські та негромадські об’єднання, які почали розуміти всю важливість цього процесу.

«У сфері фінансової просвіти кредитні спілки-члени ВАКС мають досвід, який може стати в нагоді іншим учасникам фінансових ринків. Так лише протягом 2010—2012 років завдяки кредитним спілкам понад 5,5 тисяч громадянина України отримали первинні знання з фінансової просвіти. Зверну увагу, що переважна більшість наших тренерів з фінансової просвіти працюють в сільській місцевості, оскільки саме там зосереджено найбільше кредитних спілок», — зазначає Вікторія Волковська. За її словами, члени ВАКС навчають фінансовій грамотності літніх людей, дітей і підлітків, починаючих підприємців і фермерів. Словом, усіх, хто хоче навчитися правильно розпоряджатися своїми фінансами, адже фінансова просвіта — це цеглини в фундаменті фінансової безпеки, яка стоїть на фінансовій варті інтересів членів кредитних спілок, а значить і самої кредитної спілки.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=815

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net