Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Продовжується співпраця з Німецьким проектом

З 2 до 6 квітня на базі кредитної спілки «Самопоміч» (м. Заліщики) проходив практикум щодо впровадження в діяльність кредитної спілки модуля управління ліквідністю кредитної спілки, який розробила та представляла групі експерт Німецького проекту GIZ/DGRV «Реформування фінансової діяльності в сільській місцевості» Біргіт Галеман.

Перед групою фахівців (Зоряною Розлуцькою — головою правління кредитної спілки «Самопоміч», Іриною Сітніковою — фінансовим аналітиком «Програми захисту вкладів» та Іваном Вишневським — головою Правління Української об’єднаної кредитної спілки та ПЗВ), які були долучені до оцінки даного модуля, стояло завдання оцінити переваги та недоліки даного модуля потребам кредитних спілок та об’єднаної кредитної спілки, а також надати рекомендації щодо його покращення.

Зоряна Розлуцька вказала на низку переваг та необхідних доопрацювань до даного модуля. При цьому зазначила: «Мені, голові правління кредитної спілки, яка має 8 філій, необхідно завжди мати оперативну інформацію щодо залишків коштів, прогнозованих платежів та планів видачі кредитів. Автоматизована система управління ліквідності не лише скоротить витрати часу на проведення необхідних розрахунків, але і дасть можливість більш ефективно працювати в частині оперативного залучення коштів з УОКС (за необхідності) чи розміщення тимчасово вільних коштів».

Ірина Сітнікова, фінансовий аналітик «Програми захисту вкладів», зазначила, що, з огляду на періодичність складання звітності кредитними спілками та недосконалість встановлених нормативів ліквідності, оперативний розрахунок, який буде проводитись на кожній філії кредитної спілки та централізовано на рівні кредитної спілки, може попередити розриви ліквідності та забезпечити вчасне виконання кредитними спілками своїх зобов’язань.

Голова Правління УОКС та ПЗВ, Іван Вишневський, підсумовуючи результати робочої зустрічі, вказав на те, що Українська об’єднана кредитна спілка – як структура, основним завданням якої є управління ліквідністю в кредитних спілках – вкрай зацікавлена в належному рівні розрахунків та плануванні потреби в коштах на всіх рівнях системи кредитних спілок.

Залучені до участі представники системи українських кредитних спілок висловили подяку Німецькому проекту GIZ/DGRV «Реформування фінансової діяльності в сільській місцевості» за можливість долучитись до кращої практики управління ліквідністю та висловили сподівання щодо якомога швидшого вдосконалення модуля відповідно до висловлених пропозицій.

Додатково інформуємо, що в рамках співпраці між Німецьким проектом GIZ/DGRV «Реформування фінансової діяльності в сільській місцевості» та Українською об’єднаною кредитною спілкою заплановано проведення кількаденного тренінгу для кредитних спілок – учасників УОКС на тему управління ліквідністю.

Джерело: сайт Німецького проекту GIZ/DGRV«Реформування фінансової діяльності в сільській місцевості»


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=806

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net