Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

ВАКС наполягає на спростуванні неправдивої інформації про кредитні спілки

Всеукраїнська асоціація кредитних спілок 10 квітня звернулася до керівництва телеканалу «Україна» з наполегливим проханням спростувати неправдиву інформацію про кредитні спілки, яку телеканал поширив 4 квітня 2013 року й поширює досі на своєму сайті.

«На телеканалі «Україна» в програмі «Говорить Україна» («Кривавий лохотрон») 04.04.2013 ведучий і гості студії говорили про ситуацію, яка виникла навколо ПП «Грандфінресурс» у березні 2013 року. Під час обговорення запрошені експерти неодноразово акцентували увагу на тому, що ПП «Грандфінресурс», яке надає громадянам позики за програмою «Альянс Україна», не є кредитною спілкою.

Ще до запису програми «Говорить Україна» під назвою «Кривавий лохотрон»  ГУМВС України на своєму веб-сайті розмістила повідомлення, де так само наголосила, що ПП «Грандфінресурс» не є кредитною спілкою. Інформаційне повідомлення з аналогічною заявою на своєму сайті розмістила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

Крім того, зі свого боку президент ВАКС Вікторія Волковська, яка була присутня в студії під час запису програми «Говорить Україна» («Кривавий лохотрон»), звертала увагу редакторів на те, що ПП «Грандфінресурс» не є кредитною спілкою.

Однак, не зважаючи на все це, в титрах програми «Говорить Україна» («Кривавий лохотрон»), що вийшла в ефір 4 квітня, зазначено: «…кредитна спілка «Альянс Україна» — замість ПП «Грандфінресурс» (програма «Альянс Україна»).

Відповідно до законодавства України в своїй діяльності працівники телеканалу «Україна», у тому числі програми «Говорить Україна», мають керуватися чинними законами, зокрема Законом України «Про інформацію» й Законом України «Про телебачення і радіомовлення». Ми вважаємо, що 4 квітня, після виходу в ефір програми «Говорить Україна» («Кривавий лохотрон»), були порушені обидва закони. Так поширення недостовірної інформація щодо організаційно-правової форми установи, про яку йшлося протягом всієї передачі, порушує статтю 2 Закону України «Про інформацію» та статтю 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Крім того, на сайті телеканалу «Україна», в анонсі до запису програми «Говорить Україна» («Кривавий лохотрон») досі ПП «Грандфінресурс» іменується кредитною спілкою «Альянс Україна».

Враховуючи викладене, керуючись статтями 59, 64 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», ми вимагаємо від телеканалу «Україна» спростування вищезазначеної інформації як такої, що не відповідає дійсності, є недостовірною та посягає на ділову репутацію кредитних спілок», — зазначено в листі ВАКС.

Лист ВАКС до телеканалу Україна з копією в Національну раду з питань телебачення й радіомовлення ›››


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=795

 


 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net