Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Кредитна спілка «Шанс» (м. Калуш) провела загальні збори

Кредитна спілка «Шанс» (м. Калуш) 28 березня 2013 року провела чергові загальні збори. Голова спостережної ради кредитної спілки доповів про діяльність спілки в 2012 році, а також ознайомив спілчан з висновками та рекомендаціями незалежного аудитора та з аналізом фінансової діяльності за 2012 рік, яку провів ВАКС. Перед спілчанами звітували спостережна рада, правління кредитної спілки, кредитний комітет, крім того, був зачитаний висновок ревізійної комісії.

За звітний період кредитна спілка надала кредитів на суму 5 267 тис. грн. Середній кредит за 2012 р. складає 7 700 грн, що на 1 400 грн більше, ніж у 2011 році. Це пояснюється зростанням потреб членів нашої спілки та підвищенням цін на товари й послуги.

Структура кредитного портфеля достатньо диверсифікована як за цільовим призначенням, так і за процентними ставками, а саме:

  • споживчі кредити — 80,3 % від загальної кількості кредитів, наданих кредитною спілкою;
  • підприємницькі — 2,9 %;
  • на ведення особистих селянських господарств і фермерські — 4,2 %;
  • на придбання та реконструкцію житла — 12,6 %.

Завдяки проекту USAID «АгроІнвест» з міжнародного розвитку, членом робочої групи якого ми є, за минулий рік ми надали на розвиток сільського господарства кредитів на суму 411 500 грн, що складає 8,6 % від загальної суми кредитів. Рішення про надання кредитів ми схвалювали після того, як дослідили фінансовий стан позичальника. В якості забезпечення оформляли договори поруки, для фермерських кредитів договори поруки і застави.

На зборах було зазначено, що спілка отримала вкладів (внесків) на депозитні рахунки за звітний період на суму 3 076 тис. грн. Середній вклад складає 23 007 грн. Фактичне значення резервного капіталу складає 22,5 % при нормативному 15 %. Це дає змогу забезпечити надійність нашої фінансової установи.

Для підтримки ліквідності спілки, поповнення фінансових кредитних ресурсів чи розміщення частини заощаджень своїх членів установа плідно співпрацює з Українською об’єднаною кредитною спілкою. Так у звітному році наша спілка розмістила вільних коштів у сумі 100 000 грн та отримала кредит у розмірі 260 000 грн.

На загальних зборах було також повідомлено, що кредитна спілка в звітному році надавала матеріальну допомогу, а саме на ремонт греко-католицької церкви в м. Калуші, територіальному центру соціального обслуговування для допомоги одиноким і перестарілим громадянам та інвалідам, на лікування членів кредитної спілки, подарунки до дня Святого Миколая в притулок для сиріт при церкві Святого Володимира.

Голова спостережної ради також доповів, що у звітному році до дня святкування 20-річчя відродження кредитного руху в Україні кредитна спілка організувала виїзний семінар у Манявський монастир за участю органів управління, працівників і членів кредитної спілки. Цей захід був спрямований на те, щоб громада більше дізналась про роль кредитних спілок у суспільстві, стан законодавчої бази та перспективи подальшої діяльності й розвитку кредитних спілок.

Керівні органи управління спілки запевнили спілчан, що кредитна спілка «Шанс» і в подальшому буде успішно працювати, збереже високий рівень довіри своїх спілчан і заслужений авторитет у кредитному русі України.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=792


 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net