Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Вікторія Волковська: «Ми вважаємо, що робимо істотний внесок у розвиток сільськогосподарської галузі»

«Кредитні спілки сьогодні одні з небагатьох фінансових установ, а може й єдині структури, які надають кредити дрібним виробникам, особистим підсобним господарствам. Здебільшого ми видаємо соціально спрямовані кредити й частіше тим, кому інші фінансові установи кредити не надають.

У 2012 році 152 кредитні спілки-члени ВАКС видали громадянам України кредитів на суму 1 млрд 59 млн грн. У своїх рядах ми (кредитні спілки-члени ВАКС) поєднуємо 548 тисяч громадян України.

Середній сільськогосподарський кредит становить близько 7 тис. грн, фермерський — майже 40 тис. грн, іноді видаються кредити на покупку сільгосптехніки, їх величина — близько 1 млн грн.

Вартість ресурсів регулюється законами економіки. Помилкова думка про те, що кредити в кредитних спілках дорожчі за банківські. На вимогу законодавства ми відображаємо в звітності ставку по кредитах, яка розраховується, виходячи з середньозваженої річної ставки на залишок кредиту на момент укладання договору, не враховуючи при цьому спосіб нарахування по договору. Реальна середня ставка за кредитним договором сьогодні становить 20—25 % річних.

Ми вважаємо, що робимо істотний внесок у розвиток сільськогосподарської галузі й може навіть більше вагомий — у створення робочих місць, самозайнятість сільського населення.

Простроченість по сільхозкредитам, не зважаючи на ствердження про їх «особливу ризиковість», не більше ніж середнє прострочення в кредитному портфелі. Прострочення в кредитному портфелі кредитних спілок у 2012 році скоротилося до 14 %.

Завдяки проекту «АгроІнвест» кредитні спілки знайшли свій, індивідуальний, підхід до сільгоспвиробників, навчилися оцінювати кредитоспроможність своїх позичальників, не «давити» позичальника-сільгоспвиробника у випадку неврожаю, шукати й знаходити шляхи взаимопідтримки й взаємодопомоги. Проект «АгроІнвест» навчив нас розробляти кредитні продукти, вести адресну кампанію про можливості сільхозкредитування, шукати й знаходити шляхи швидкої окупності вкладень.

Сьогодні 34 кредитних спілки-члени ВАКС є учасниками робочої групи проекту «АгроІнвест». У 2012 році їхні активи склали 338,5 млн грн. Вони видали 294 кредити на ведення фермерських господарств на загальну суму 13,4 млн грн і 5 500 кредитів — на ведення особистого сільського господарств на суму 40,2 млн грн. У порівнянні з минулим роком, ці суми й кількість виданих кредитів зросли майже вдвічі», — таку інформацію надала журналістам й іншим учасникам круглого столу Вікторія Волковська, президент Всеукраїнської асоціації кредитних спілок (ВАКС).

Круглий стіл, присвячений темі «Хто й як кредитує сільгоспвиробників напередодні весняних робіт», Проект «АгроІнвест» провів 22 березня в Києві (в ІА «Укрінформ»).

До участі в цьому заході також були запрошені представник Міністерства аграрної політики та продовольства України, Української аграрної конфедерації, Асоціації фермерів та приватних землевласників України, Асоціації українських банків, національної асоціації кредитних спілок та Насіннєвої асоціації України.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=787


 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net