Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Інформаційне повідомлення Нацкомфінпослуг щодо ситуації, яка склалася навколо «Альянс Україна»

У березні 2013 року засобами масової інформації неодноразово була поширена інформація про напад на офіс кредитної спілки «Альянс Україна» в Донецьку.

Також ЗМІ повідомили, що у відношенні кредитної спілки проводиться перевірка та відкрито кримінальне провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, офіційно заявляє, що «Альянс Україна» не є ні кредитною спілкою, ні фінансовою установою і не внесена до Державного реєстру фінансових установ.

У зв’язку з цим Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застерігає:

Відповідно до Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» залучення фінансових активів із зобов’язанням щодо наступного їх повернення, надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту, є фінансовими послугами, надавати які мають право фінансові установи, а також, якщо це прямо передбачено законом, фізичні особи-підприємці.

Для того щоб убезпечити свої заощадження, необхідно перед підписанням будь-якого договору та використанням будь-якої послуги впевнитись, що юридична особа має статус фінансової установи та внесена до Державного реєстру фінансових установ і має необхідні дозвільні документи (Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи, а на певні види фінансових послуг — ліцензію), а також звертати увагу на умови позичання та умови повернення залучених коштів.

Дізнатися про те, чи дійсно юридична особа, яка пропонує свої послуги, є фінансовою установою, можна, звернувшись до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, з запитом на публічну інформацію, через гарячу урядову лінію, безпосередньо записатися на прийом до членів Нацкомфінпослуг або до керівників департаментів, прийти на прийом до громадської приймальні при Нацкомфінпослуг, одним із завдань якої є надання інформаційної допомоги, в тому числі про права та способи захисту інтересів споживачів фінансових послуг в межах компетенції та повноважень Нацкомфінпослуг.

Джерело: офіційний сайт Нацкомфінпослуг

Нагадаємо, Всеукраїнська асоціація кредитних спілок та Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» зверталися до представників ЗМІ з приводу поширення недостовірної інформації про кредитні спілки. Більше про це читайте тут.


 Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=781

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net