Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Відбувся міжнародний круглий стіл «Захист прав споживачів фінансових послуг: виклики для України»

У рамках Міжнародного форуму до Всесвітнього дня прав споживачів за підтримки Світового банку та Агентства США з міжнародного розвитку 13 березня в КНТЕУ відбувся міжнародний круглий стіл «Захист прав споживачів фінансових послуг: виклики для України». Серед учасників — представники КМУ та ВРУ, Світового банку, Агентства США з міжнародного розвитку, провідні спеціалісти та експерти з питань розвитку фінансових ринків, освітяни, науковці, громадські діячі. Учасники столу розглянули найбільш важливі питання реформування системи захисту прав споживачів (ЗПС) фінансових послуг в Україні.

Всеукраїнська асоціація кредитних спілок (ВАКС) також взяла участь у цьому заході.

До присутніх з вітальними словами звернулися його організатори — президент Всеукраїнської федерації споживачів «ПУЛЬС», перший проректор КНТЕУ Наталія Притульська, куратор проекту USAID/FINREР-II Агентства США з міжнародного розвитку Джеймс Гілман, координатор проектів Європейської програми Міжнародного Фонду «Відродження» Ольга Квашук та представники Світового Банку.

На початку заходу учасники заслухали ключову доповідь віце-президента Всеукраїнської федерації споживачів «ПУЛЬС», керівника проекту МФВ «Захист прав споживачів фінансових послуг: розробка типових положень договорів між банком і споживачем» Наталії Бородачової про очікування та потреби споживачів на фінансовому ринку України. Пані Бородачова пригадала невтішну ситуацію, яка склалася на цьому ринку в 2008—2009 роках, коли громадяни України постраждали від фінансових установ під час кризи, і держава тоді була неспроможна їх захистити. Віце-президент Всеукраїнської федерації споживачів «ПУЛЬС» наголосила на важливості прискорення реформи ЗПС фінансових послуг, що має сприяти втіленню в життя світового девізу 2013 року від Consumers International: «Справедливість для споживачів без зволікань!». Вона розповіла, що сьогодні в цьому напрямку розроблено спільний проект Всеукраїнської федерації споживачів «ПУЛЬС» та Міжнародного Фонду «Відродження». Потім присутні заслухали цікаві та змістовні доповіді учасників круглого столу.

Заступник керівника Робочої групи у сфері захисту прав споживачів фінансових послуг із запровадження затвердженої КМУ «Стратегії реформування системи захисту прав споживачів фінансових послуг на 2012-2017 роки» Олександр Ільчук розповів про етапи роботи над цим проектом та наголосив на його важливому ключовому моменті: необхідність дотримання балансу інтересів споживачів та фінансових установ.

Керівник юридичного відділу програми «Розвиток фінансового ринку» (USAID/FINREР-II) Агентства США з міжнародного розвитку Юлія Вітка розказала про свій практичний досвід у сфері захисту прав споживачів фінансових послуг та додала, що в Україні існують закони для захисту споживачів, але вони або взагалі не виконуються, або немає належного контролю за їх виконанням — органів-регуляторів ринку фінансових послуг.

Заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Андрій Оленчик звернув увагу присутніх на необхідність комплексного запровадження певної національної моделі захисту прав споживачів фінансових послуг. Такий комплекс має включати законодавчу базу, регуляторну систему контролю фінансових установ та правозахисну систему. Це дозволить отримати гарантування захисту прав споживачів на фінансовому ринку.

Цікавою виявилася доповідь заступника голови Ради Незалежної асоціації банків України Юрія Блащука на досить несподівану тему «Чи потрібні фінансовим установам обізнані споживачі». Пан Блащук довів, що грамотний клієнт сприяє розвитку ринку фінансових послуг та стимулює створення складних фінансових продуктів. Отже, фінансова просвіта споживача — це не лише дієвий засіб захисту прав споживачів, але й необхідний чинник еволюції фінансового ринку.

Саме запровадженню фінансової грамотності була присвячена наступна секція круглого столу. Про її важливість у загальноосвітніх навчальних закладах йшлося у доповіді Олександра Удода, директора Інституту інноваційних технологій та змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Про напрямки роботи Незалежної асоціації банків України в 2013 році у цьому питанні розповів керівник проекту «Фінансова грамотність» Роман Кобець.  На соціальній відповідальності ЗМІ у справі фінансового лікнепу наголосив редактор тижневика «Дзеркало тижня» Юрій Сколотяний.

Тема захисту прав споживачів фінансових послуг в Україні виявилася досить злободенною та дуже актуальною. Підводячи підсумки Міжнародного круглого столу, віце-президент Всеукраїнської федерації споживачів «ПУЛЬС» Наталія Бородачова побажала всім його учасникам, щоб у вирішенні проблеми захисту прав споживачів фінансових послуг перемогла сила права, а не право сили.

Також у рамках форуму пройшла ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Молодь за права споживачів», під час якої було проведено роботу в секціях на теми «Правові аспекти захисту прав споживачів», «Якість та безпечність товарів», «Консумерські проблеми ринку послуг» та інші.

Серія цікавих бліц-інфо, підготованих доцентами КНТЕУ: «Заборона паління у громадських місцях» (Скіпальський А.П., громадська організація «Регіональний центр громадського представництва «Життя»); «Проблеми захисту прав споживачів на ринку фінансових послуг», «Омбудсмен, брокери, професійні експерти як захисники споживачів страхових послуг» і «Проблеми захисту прав споживачів на ринку фінансових послуг».

Відбулися дебати на актуальні теми: «Український споживач — свідомий», «Майбутнє за Інтернет-торгівлею», «Споживач завжди правий!».

Цікавим та пізнавальним був майстер-клас від гуру вітчизняної реклами, голови Союзу рекламістів України Євгена Ромата «Соціальні мережі як інструмент захисту прав споживачів».

Наприкінці відбулися вебінари «Практика порівняльних тестувань в Європі та світі» з міжнародним експертом з порівняльних тестувань продукції Вільнатом Хайнцом (Німеччина) та «Європейський досвід співпраці виробника і споживача» з радником Європейського комітету з економічних та соціальних питань Європейської комісії з питань торгівлі Хенріхом  Данусевичем (Латвія).

Кінопоказ фільмів на екологічну тематику завершив такий насичений другий день фестивалю.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=775


 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net