Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Андрій Стасевський: «Ми маємо стимулювати зростання депозитів та детінізацію економіки»

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, не підтримує внесення змін до Закону «Про банки та банківську діяльність», які передбачають скасування норми, що дозволяє банкам залучати вклади (депозити) від фізичних осіб у іноземній валюті; а також виступає проти змін до Податкового кодексу щодо запровадження з 1 січня 2014 року 25 % податку на доходи фізичних осіб, отримані у вигляді відсотків на поточні або депозитні вклади в банках або небанківських установах.

Сьогодні важливим завданням є детінізація економіки. Отже, до ініціатив, пов’язаних із повною забороною на вклади в іноземній валюті та введенням високих ставок на оподаткування депозитів в гривні, необхідно ставитися дуже обережно і виважено.

Питання оподаткування відсотків по депозитах є актуальним вже не перший рік. Так, 17 червня 2010 року Верховна Рада прийняла у першому читанні проект Податкового кодексу, яким, зокрема, встановлено 5 % податок на доходи громадян у вигляді процентів по депозитам на суму понад 200 тисяч гривень. На той момент діючим законодавством вже було передбачено введення податку з 1 січня 2013 року, але, із прийняттям нового Податкового кодексу, початок 5 % оподаткування депозитів перенесено на 1 січня 2015 року.

Депозити населення є основним ресурсом для банків країни. І хоча законопроект не передбачає заборону залучення валютних внесків для небанківських фінансових установ, необхідно зважити, що найбільша частина депозитів розміщена саме у банках.

Якщо заборонити валютні депозити, то лише частина громадян переведе кошти на гривневі вклади. Решта заберуть кошти з банків і далі триматимуть у доларах, але уже поза банківською системою. Відповідно, ці кошти перестануть працювати на економіку країни. Можливості кредитування для підприємств знизяться. Варто пам’ятати, що на сьогодні валютні кредити заборонено видавати фізичним особам, а отже, кошти в іноземній валюті, які українці тримають у банках, йдуть на кредитування бізнесу.

Обидва законопроекти можуть призвести до недовіри громадян до державної політики та банківської системи. Позбавлення банків права на залучення вкладів в іноземній валюті суперечить державній політиці щодо створення умов для залучення валюти з поза банківських заощаджень у депозити банків та щодо валютних запозичень Уряду. Подібні кроки до делібералізації економіки не відповідають політиці євроінтеграції та засадам співпраці з МВФ.

Андрій Стасевський підкреслив, що зазначені законопроекти не підтримує ані Уряд, ані Національний банк, і висловив сподівання щодо аналогічної оцінки цих пропозицій парламентом країни.

Нацкомфінпослуг готова до широкого обговорення, проведення необхідного аналізу та вироблення пропозицій щодо подальшої підтримки національної валюти і вдосконалення законодавчих змін, спрямованих на створення комфортних умов для вкладників, здешевлення кредитів і розвиток вітчизняної економіки.

Це повідомлення розміщено сьогодні, 11 березня, на офіційному веб-сайті Нацкомфінпослуг.

Нагадаємо, 5 березня ВАКС звернулася з листом до Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради України, де зазначила, що оподаткування доходів по депозитам у розмірі 25 відсотків призведе до погіршення фінансового стану пересічних громадян України.

Повний текст листа ВАКС ›››


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=769

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net