Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Оподаткування доходів по депозитам у розмірі 25 відсотків призведе до погіршення фінансового стану пересічних громадян України — ВАКС

У Верховній Раді України 26 лютого 2013 р. зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо банківських вкладів фізичних осіб» (реєстр. № 2401). Цим законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, які передбачають запровадження механізму оподаткування доходів фізичних осіб, отриманих у вигляді процентів на поточні або депозитні (вкладні) банківські рахунки, вклади (депозитні) до небанківських фінансових установ з 01.01.2014 року ставкою в 25 відсотків. На сьогодні ця ставка закріплена на рівні 5 відсотків.

Всеукраїнська асоціація кредитних спілок (ВАКС) у своєму листі, направленому 5 березня до Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради України зазначає, що у більшості своїй членами кредитних спілок є малозабезпечені верстви населення України. До кредитних спілок для отримання послуг здебільшого звертаються люди середнього та похилого віку, переважно мешканці сільської місцевості. Підвищення відсоткової ставки до 25 відсотків спричинить невиправдано велике податкове навантаження на ці верстви населення, позбавить їх можливості отримати хоча б невеличкий прибуток від своїх незначних заощаджень в якості фінансової підтримки для себе та членів своєї сім’ї.

«Ми побоюємося, що таким чином може бути перекладено відповідальність щодо стимулювання виробництва та створення сприятливих умов для ведення бізнесу в країні з держави на малозабезпечені верстви населення, які самі потребують підтримки», — йдеться в листі ВАКС. Тому асоціація вважає цей законопроект несвоєчасним і таким, що не призведе до покращення фінансового стану пересічних громадян України. ВАКС пропонує відхилити його розгляд та прийняття.

Повний текст листа ВАКС до Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради України ›››


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=766

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net