Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Сектор кредитних спілок в Україні заручився підтримкою Держпідприємництва

Заступник голови Служби Олег Шейко 26 лютого зустрівся з експертами німецького проекту технічної допомоги «Реформування фінансової діяльності у сільській місцевості». Обговорювали перепони на шляху розвитку в Україні системи кредитної кооперації як механізму фінансування малого і середнього бізнесу.

Сторони звернули увагу на стан розвитку кредитних спілок України, а також їхню участь у кредитуванні малого та середнього підприємництва. Експерти проекту поділилися досвідом щодо того, яка роль відведена кооперативним системам європейських країн у фінансуванні бізнесу.

Європейська практика чітко демонструє, що система кредитної кооперації за кордоном — це основний сектор, який кредитує малий і середній бізнес.

«В Україні ситуація кардинально інша. Хоча навіть в тих умовах, в яких сьогодні функціонує сектор кредитної кооперації, вже було досягнуто досить серйозних результатів. Так  за результатами 2011 року в окремих регіонах України співвідношення кредитів комерційних банків і кредитів, наданих кредитними спілками, 1 до 4. По суті, в деяких регіонах вони вже конкурують», — зауважив експерт Олександр Митченок.

Перші фінансові кооперативи створювалися в Канаді та Америці. У Німеччині — це один з найсильніших економічних стовпів. Там система розвивається вже понад 150 років, і за часів кризи виявилася найбільш стабільною.

«Сьогодні Німеччина намагається надати допомогу цьому сектору в Україні не прямою фінансовою субсидією, а саме консультацією: як можна побудувати сектор так, щоб він приносив користь економіці України», — наголосила керівник проекту Анна Гамбург.

Експерти кажуть, в Україні необхідно реалізувати низку концептуальних законодавчих ініціатив. Зокрема, важливо розширити функції кредитних спілок в Україні на юридичних осіб, запровадити безстрокову ліцензію для них, законодавчо встановити умови підтримки ліквідності та рефінансування. З цією метою вже розроблено проекти нормативно-правових актів.

Заступник голови Служби Олег Шейко зауважив, що зустріч із європейськими колегами була корисною. Держпідприємництво й надалі співпрацюватиме з експертами німецького проекту в питаннях поліпшення фінансування малого та середнього бізнесу через розвиток кредитної кооперації. Перший крок вже зроблено — представник сектору кредитних спілок буде включений як експерт до Громадської ради при Держпідприємництві України.

Фото із зустрічі розміщено на сайті Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва ›››

За матеріалами Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=763

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net