Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Своє занепокоєння діяльністю адміністраторів покупки в групах ВАКС висловила в листі до Нацкомфінпослуг

Всеукраїнська асоціація кредитних спілок (ВАКС) 11 лютого звернулася до голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, пана Стасевського Андрія Леонідовича щодо внесення змін до Закону України «Про рекламу».

«Не зважаючи на те, що послуга адміністрування фінансових активів на придбання товару в групах є цілком законною, її рекламування у вигляді «надання грошей, кредиту чи позики на умовах адміністрування в групах» «краще, ніж КРЕДИТ» вводить споживачів в оману. Так шпальти газет, оголошення в метро переповнені рекламою із пропозицією отримання дешевих або безкоштовних позик, кредитів, які пропонуються компаніями із назвами, схожими до назв відомих фінансових установ, наприклад: «Приват-плюс», «Кредит груп», «Платинум», «Б.А.Н.К. Народний», «Б.А.Н.К. Селянський» та ін.», — йдеться в листі ВАКС.

Порушуючи закон та використовуючи недостатню фінансову грамотність споживачів, вищевказані установи, даючи неправомірну рекламу, вводять в оману громадян, завдаючи суттєвої шкоди їхнім фінансовим інтересам, завдають серйозної шкоди діловій репутації фінансових установ, які здійснюють свою діяльність правомірно, зокрема кредитним спілкам і, головне шкодять іміджу фінансового ринку України.

З метою усунення зазначених у листі порушень, ВАКС пропонує статтю 24 «Реклама послуг, пов’язаних із залученням коштів населення» Закону України «Про рекламу» викласти в такій редакції:

«1. Реклама послуг (банківських, страхових, інвестиційних, послуг з адміністрування фінансових активів на придбання товарів у групах, тощо), пов'язаних із залученням коштів населення, або осіб, які їх надають, дозволяється лише за наявності спеціального дозволу, ліцензії, що підтверджує право на здійснення такого виду діяльності. Така реклама повинна містити номер дозволу, ліцензії, дату їх видачі та найменування органу, який видав цей дозвіл, ліцензію.

При цьому нотаріально засвідчена копія таких дозвільних документів (ліцензії) повинна подаватись рекламодавцем розповсюджувачу реклами.

Без наявності нотаріально засвідченої копії дозвільного документу розповсюджувач реклами немає право здійснювати її поширення.

Ці положення не застосовується у випадках, коли дається тільки реклама знака для товарів і послуг, назви особи (без реклами послуг).

2. У рекламі таких послуг або осіб, які їх здійснюють, забороняється повідомляти розміри очікуваних дивідендів, а також інформацію про майбутні прибутки, крім фактично виплачених за підсумками не менш як одного року.

3. У рекламі послуг з адміністрування фінансових активів на придбання товарів у групах забороняється використовувати слова «кредит», «позика», «гроші», а також похідні від цих слів».

Повний текст листа ВАКС до голови Нацкомфінпослуг ›››


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=747


 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net