Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Андрій Стасевський: співпраця з прокуратурою дозволить нам активізувати стягнення штрафів

Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, звернувся до Генерального прокурора України Віктора Пшонки щодо участі органів прокуратури у виконанні рішень Комісії.

Регулятор відповідно до пункту 10 частини першої статті 28 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» в межах, визначених її повноваженнями, у разі порушення законодавства про фінансові послуги, нормативно-правових актів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує заходи впливу та накладає адміністративні стягнення.

Штрафні санкції, що застосовуються до учасників ринків фінансових послуг за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг, передбачені статтею 41 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», оформлюються у вигляді постанови про накладення штрафних санкцій.

У разі не сплати штрафів суб’єктами нагляду в добровільному порядку, вони підлягають стягненню у судовому порядку.

З метою забезпечення належного та повного виконання покладених на Нацкомфінпослуг завдань, пов’язаних, зокрема, з вжиттям вичерпних заходів щодо регулювання та нагляду за ринками фінансових послуг з метою захисту інтересів держави, споживачів, забезпечення своєчасного надходження коштів до Державного бюджету України, є доцільним залучення органів прокуратури до зазначеного процесу шляхом подання позовів до судів в інтересах держави в особі Нацкомфінпослуг про стягнення штрафних санкцій, застосованих до учасників ринків фінансових послуг.

Андрій Стасевський наголосив: «Ми продовжуємо наводити лад на фінансових ринках. Перш за все шляхом діалогу та методологічної допомоги, шляхом прийняття чітко обґрунтованих, законних рішень, в тому числі щодо заходів впливу. Фактично, більшість фінкомпаній вже визнають правильність вимог регулятора та оперативно усувають порушення ще до накладення штрафних санкцій. З решти компаній, які продовжать порушувати норми, штрафи будуть стягнені в судовому порядку».

Джерело: Нацкомфінпослуг


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=744

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net