Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Фахівці кредитних спілок вивчали досвід і практику роботи з боржниками

Кредитні спілки-члени ВАКС у 2012 році особливу увагу приділяють роботі з боржниками, за рахунок чого зменшується заборгованість за проблемними кредитами. Саме тому семінар «Досвід та практика роботи з боржниками в кредитних спілках», що відбувся 14—15 листопада в Києві, зацікавив представників цих фінансових установ з різних областей України.

Організаторами заходу виступили ВАКС і ПЗВ за підтримки Німецького Товариства Міжнародного Співробітництва (GIZ) в рамках проекту технічної допомоги «Реформування фінансової діяльності в сільській місцевості» GIZ/DGRV.

Особливість семінару полягає в тому, що учасники дізналися не тільки про психологічні й технологічні методи роботи з боржниками та проблемними клієнтами, а й отримали корисні поради щодо стягнення заборгованості за кредитними договорами.

Зокрема в перший день Каменецький Станіслав Володимирович (бізнес-тренер, практичний психолог, керівник «Центру освіти колекторів») розповідав про природу поведінки боржника, сутність переговорів з ним, стратегію ведення переговорів, принципи впливу на боржника, телефонну комунікацію з боржником тощо.

Приємно відзначити, що в другий день семінару лекторами були співробітники кредитної спілки, яка входить до ВАКС, «Оберіг» (м. Малин): Яременко Дмитро Володимирович, начальник служби безпеки КС «Оберіг», за сумісництвом юрисконсульт при юридичній компанії «Юріс-Консалт», Ковальова Аліна Миколаївна, начальник юридичного відділу КС «Оберіг», адвокат при юридичній компанії «Юріс-Консалт». Така практика впроваджена вперше.

Експерти акцентували увагу учасників на діяльності по стягненню заборгованості за кредитними договорами:

  • досудове врегулювання — проведення переговорів з позичальником та поручителями, огляд заставного майна, вручення та направлення вимог про виконання договірних зобов’язань, формування матеріалів для подальшої позовної діяльності;
  • позовна діяльність — суд загальної юрисдикції, позовна заява про розірвання кредитного договору та стягнення боргу з позичальника та поручителів, позовна заява про звернення стягнення на предмет іпотеки в рахунок погашення боргу, забезпечення позову, третейський суд;
  • виконання рішення суду — добровільне виконання рішення суду (на підставі рішення суду проведення переговорів щодо погашення боргу до подання до ДВС) та примусове виконання рішення суду: процесуальні строки подання виконавчих документів, відкриття виконавчого провадження та дії щодо забезпечення виконання рішення суду (заборона відчуження майна боржника, заборона виїзду боржника за кордон), стадії виконавчого провадження (звернення стягнення на заробітну плату, пенсію боржника; опис, вилучення, оголошення в розшук, оцінка, реалізація майна боржника; розшук боржника), співпраця з ДВС та торгуючими організаціями, оскарження дій ДВС.
  • ефективний контроль простроченої заборгованості та облік операцій з заборгованістю — моніторинг кредитних договорів і робота з кредитними договорами при наявності прострочення сплат.

Наприкінці семінару учасники заповнили анкету, де оцінили матеріали, повноту розкриття теми, користь отриманих знань. Так за результатами анкетування понад 65 % отриманої інформації учасники збираються використовувати в своїй подальшій роботі.

Відгуки учасників семінару:

«Семінар дуже сподобався, багато корисної інформації, нової для нашої спілки».

«Більше таких семінарів з інших аспектів роботи кредитних спілок».

«Семінар дуже інформативний».

 

ВАКС висловлює вдячність лекторам і учасникам семінару за продуктивну роботу.

Більше про навчальні заходи ВАКС у листопаді — грудні 2012 р. читайте на головній сторінці сайту.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=696

 

 

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net