Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Молоді українці приходять в гості до кредитних спілок

18 жовтня кредитні спілки у світі святкували Міжнародний день кредитної кооперації. Члени Всеукраїнської асоціації кредитних спілок вже традиційно в своє професійне свято проводять акцію «День відкритих дверей» для мешканців міст, сіл й інших населених пунктів, у яких кожен з них працює. Варто відзначити, що кредитні спілки-члени ВАКС й під час зазначеної акції, й у своїй повсякденній роботі особливу увагу приділяють дітям. Зокрема, у рамках запровадженої ВАКС програми фінансової просвіти кредитна спілка «Профспілкова скарбниця» 18 жовтня запросила до себе учнів гімназії № 30 «ЕкоНад». Подивитися на роботу спілки прийшли гімназисти двох 10-х класів.

Співробітники «Профспілкової скарбниці» на чолі з головою правління Ларисою Валентинівною Прядко гостинно та по-домашньому зустріли молодь. Знайомство з особливостями такої фінансової установи, як кредитна спілка, розділили на два блоки: теорію й практику.

У першій частині зустрічі Олексій Волотовський, тренер ВАКС з фінансової просвіти, розповів про особливості роботи кредитних спілок в Україні. Далі Володимир Сергійович Рижих, заступник голови Київської міської ради профспілок, детально зупинився на тому, як працюють профспілкові організації, звернув увагу гімназистів на роль профспілок у взаємовідносинах з роботодавцем і захист, який отримує член профспілки. Лариса Валентинівна Прядко розповіла про історію створення кредитної спілки «Профспілкова скарбниця» та про здобутки спілки за десять років існування. У свою чергу гімназисти поставили багато питань, і це свідчить про те, що вони справді зацікавилися роботою кредитних спілок.

Екскурсія КС «Профспілкова скарбниця», під час якої гімназисти побачили роботу кредитного й депозитного відділів, а також заглянули до каси спілки, викликала в них захват.

У рамках запровадженої програми фінансової просвіти для школярів тренер протягом двох місяців розповідав їм про основи ведення бюджету, джерела формування доходу родини, шляхи виникнення видатків й їхній вплив на повсякденне життя родини, а також багато інших корисних аспектів, пов’язаних з фінансами. Щоб закріпити отримані знання й подивитися, як працюють фінансові установи в Україні, у рамках тренінгу для школярів передбачені відповідні екскурсії. Тільки так майбутні споживачі фінансових послуг можуть побачити ці організації зсередини.

Не дивно, що першою фінансовою установою стала саме кредитна спілка, адже кредитні спілки — єдині фінансові організації, робота яких побудована на засадах відкритость для своїх членів.

Нагадаємо, фінансовою просвітою населення ВАКС займається з 2007 року. Власне, під егідою ВАКС тренінги з фінансової просвіти проводять 76 тренерів. Вони вчать членів кредитних спілок розбиратися в особистих фінансах, більш зважено ставитися до отримання кредитів, що дає змогу розпочати формувати свій особистий, а коли потрібно й родинний, фінансовий план.

За п’ять років тренери ВАКС навчили понад 5 тисяч громадян України.

 


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=679


 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net