Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Відбулося розширене засідання Правління Всеукраїнської асоціації кредитних спілок

5—6 вересня 2012 року в м. Києві відбулося розширене засідання Правління Всеукраїнської асоціації кредитних спілок (далі — ВАКС) за участю членів Правління і Ревізійної комісії ВАКС, членів Ради Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів», членів Спостережної Ради і Ревізійної комісії Української об’єднаної кредитної спілки, голів Правління обласних асоціацій кредитних спілок та активних учасників ринку кредитної кооперації, під час якого були ухвалені такі рішення та розглянуті такі питання:

1. Погодити оновлені Директиви ВАКС щодо офіційної позиції ВАКС з ключових питань реформування національної системи кредитної кооперації (далі — Директиви ВАКС). При цьому:

1.1. Оновлені Директиви ВАКС взяти за основу в процесі роботи на виконання Національного плану дій на 2012 рік (пункт 24). З цією метою, забезпечити постійну взаємодію з Адміністрацією Президента України, Комітетом з економічних реформ при Президенті України, Кабінетом Міністрів України, Національним банком України та Нацкомфінпослуг.

1.2. Виконавчій дирекції та Групі радників ВАКС в процесі опрацювання відповідних концептуальних документів та законодавчих ініціатив застосовувати Директиви ВАКС в якості офіційної позиції ВАКС з відповідних питань реформування національної системи кредитної кооперації.

2. Доручити Голові Правління ВАКС відповідно до пункту 2 Договору про співпрацю між ВАКС та НАКСУ від 12.11.2008 повторно запропонувати Раді НАКСУ у найкоротші строки провести спільне засідання керівних органів ВАКС та НАКСУ з метою узгодження пріоритетів та позицій при проведенні послідовної та узгодженої роботи з метою відстоювання стратегічних інтересів всього кредитного руху України у концептуальних питаннях його подальшого розвитку. У разі відмови або відсутності відповіді з боку НАКСУ у зазначений у зверненні термін вважати недоцільними подальші спроби узгодження позицій та продовжити роботу згідно затверджених Директив ВАКС.

3. Доручити Виконавчій дирекції ВАКС в процесі взаємодії з Нацкомфінпослуг забезпечити послідовну та принципову позицію при відстоюванні професійних інтересів кредитних спілок членів ВАКС в процесі здійснення дозвільних процедур, безвиїзного та виїзного нагляду і правозастосування, застосовуючи, у разі потреби весь наявний інструментарій правового та інформаційного впливу.

4. Доручити Виконавчій дирекції ВАКС спільно з Групою радників ВАКС розробити та подати на розгляд Правління ВАКС з подальшим винесенням на затвердження Конференції ВАКС проектів Професійного стандарту поведінки на ринку кредитних спілок-членів ВАКС та Соціального стандарту кредитних спілок-членів ВАКС. Визначити, що вказані документи разом із уже діючим Професійним фінансовим стандартом у короткостроковій перспективі мають скласти основу для запровадження механізмів самоконтролю в рамках членства ВАКС. Запропонувати в процесі підготовки зазначених документів орієнтуватися на зміст та форму Єдиного кооперативного стандарту об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів».

5. Доручити Виконавчій дирекції ВАКС провести у співпраці з місцевими асоціаціями кредитних спілок приурочену до 20-річчя українського кредитного руху загальнонаціональну акцію «Соціально-економічний звіт кредитних спілок України». Звернутися до місцевих асоціацій кредитних спілок з пропозицією активізувати відповідно до взятих на себе договірних зобов’язань роботу з метою реалізації на регіональному рівні відповідних заходів в рамках проведення зазначеної акції.

6. Доручити Виконавчій дирекції ВАКС розробити та подати на розгляд Правління ВАКС проект Регламенту щодо врегулювання відхилень у діяльності кредитних спілок-членів ВАКС від вимог Професійного фінансового стандарту ВАКС.

7. Підтримати ініціативу про проведення членами ВАКС Дня відкритих дверей та благодійної акції у Міжнародний день кредитних спілок (18 жовтня 2012 року). Доручити Виконавчій дирекції забезпечити відповідну інформаційну підтримку кредитних спілок-членів ВАКС у процесі проведення зазначених акцій.

8. Підтримати ідею вступу ВАКС до складу Міжнародної Координаційної Ради мікрофінансових асоціацій країн Співдружності Незалежних Держав. Доручити Виконавчій дирекції ВАКС продовжити співпрацю з міжнародними мікрофінансовими центрами (МФЦ, Варшава, та РФЦ, Москва).

9. Доручити Виконавчій дирекції ВАКС продовжити послідовну роботу по представленню інтересів кредитних спілок в сфері захисту прав споживачів фінансових послуг та підвищення фінансової обізнаності населення. З цією метою продовжити та розширити співпрацю з відповідними державними органами, неурядовими правозахисними та освітніми організаціями, професійними об’єднаннями фінансового ринку, Світовим банком та USAID. Вивчити можливість співпраці з новоутвореним телеканалом Національного банку України БТБ.

10. Задовольнити заяву щодо набуття членства ВАКС кредитної спілки «Українська провідна».


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=645

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net