Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

ВАКС і ПЗВ звернулися до Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів і Нацкомфінпослуг з проханням скасувати або відстрочити перехід кредитних спілок на міжнародні стандарти фінансової звітності

Всеукраїнська асоціація кредитних спілок і Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» 16 серпня звернулися до Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів і Нацкомфінпослуг з відповідним листом, в якому висловили прохання скасувати або відстрочити перехід кредитних спілок на міжнародні стандарти фінансової звітності.

«Запровадження складання фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності за міжнародними стандартами перш за все спрямоване на залучення потенційних інвесторів, позикодавців та інших кредиторів.

Слід зазначити, що на відміну від інших суб’єктів господарської діяльності — фінансових установ користувачами звітності кредитних спілок сьогодні є в деяких випадках — українські банки та інші українські фінансові установи, які можуть надавати позики та кредити кредитним спілкам, а у більшості своїй це — пересічні українські громадяни, які здебільшого мають невисокий рівень доходу та середній або професійно-технічний рівень освіти.

Сьогодні головною метою обов’язкового оприлюднення фінансової звітності кредитних спілок є забезпечення можливості членам кредитних спілок ознайомлюватися з фінансовим станом кредитних спілок, звітність яких має бути викладена максимально просто та доступно для розуміння пересічними громадянам. До речі, фінансова просвіта пересічного населення, яку здійснюють кредитні спілки протягом останніх років (самостійно, своїми коштами) також орієнтована на розуміння громадянами основ існуючої фінансової звітності.   

Слід зауважити, що найближчим часом ми очікуємо прийняття змін у законодавстві про кредитні спілки. Однією з запропонованих новацій є створення центральної фінансової установи, завданням якої були б підтримка ліквідності кредитних спілок, забезпечення доступу до відкриття рахунків та здійснення безготівкових розрахунків в системі, розширення переліку фінансових послуг.

В разі прийняття запропонованих змін склад інвесторів, позичальників та кредиторів кредитних спілок істотно зміниться, а застосування міжнародних стандартів фінансової звітності стане доречним і таким, що себе виправдовує.

Сьогодні запровадження міжнародних стандартів фінансової звітності призведе не лише до кардинальних змін в системі бухгалтерського обліку в кредитних спілках, але й зажадає значних змін в системі нагляду, який провадиться Національною комісією з регулювання, що здійснює регулювання у сферах ринків фінансових послуг.  На даний час Нацкомфінпослуг та кредитні спілки працюють на основні старої регуляторної бази, яка була створена ліквідованим центральним органом виконавчої влади — Держфінпослуг. Діюча нормативно — правова база конфліктує з міжнародними стандартами фінансової звітності, а паралельне їх існування та використання може призвести до колапсу в системі державного нагляду.

Враховуючи викладене, Всеукраїнська асоціація кредитних спілок (від імені 156 кредитних спілок) та об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» (від імені 49 кредитних спілок) просить або скасувати вимогу щодо застосування міжнародних стандартів фінансової звітності кредитними спілками з січня 2013 року або відстрочити термін їх впровадження для кредитних спілок до прийняття змін у відповідні законодавчі акти», — йдеться в спільному листі.

Нагадаємо, Частиною другою статті 121 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» передбачено, що публічні акціонерні товариства, банки, страховики, а також підприємства, які провадять господарську діяльність за видами, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, складають фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність за міжнародними стандартами.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 р. № 1223 внесено зміни до Порядку подання фінансової звітності та встановлено, що на кредитні спілки також буде розповсюджуватися вимога щодо складання фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності за міжнародними стандартами починаючи з 1 січня 2013 року.

Лист ВАКС і ПЗВ читайте тут.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=634 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net