Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

У рамках проекту з фінансової освіти було надано консультації більш ніж 550 громадянам з низьким рівнем доходу

За підтримки Фонду Citi, «Фінансовий проект у галузі освіти», що реалізували Центр мікрофінансування і ВАКС, успішно досяг своєї мети — зміцнення фінансових можливостей сімей з низькими доходами: тепер такі сім’ї можуть захистити й примножити свої фінансові ресурси за допомогою розумного запозичення.

Проект було розпочато в січні 2012 року п’ятиденним тренінгом тренерів у Львівському інституті банківської справи. З того часу 23 місцевих тренери та консультанти з кредитних спілок в Україні провели семінари та індивідуальні консультації для 568 осіб з низьким рівнем доходу.

Проект базується на навчальному модулі «Управління боргом», розробленому MFC і адаптованому до умов України. Цей модуль охопив такі аспекти: види кредитів, параметри кредитної пропозиції, розумні запозичення, вартість запозичень, платоспроможність, як уникнути правопорушень і надмірної заборгованості, кредитний ризик і управління боргом.

Тренери, навчені в рамках проекту, ознайомилися з темою управління боргом, а також практичними методами роботи з членами крдитної спілки шляхом організації семінарів і проведення консультування.

Успіх проекту відображено на прикладі даних, отриманих від бенефіціарів. Так тільки 26 % користувачів кредитами завершили платіжний календар, перш ніж вони взяли участь у семінарах з управління боргом. 92 % з них почали і продовжують оновлювати свої календарі платежів через кілька місяців.

Цей проект був ефективним для громадян з низькими доходами, котрі в значній мірі розраховують на стабільну, але низьку заробітну плату. Найбільш важливими темами для учасників були такі: фінансовий менеджмент, порівняння кредитних пропозицій, розумні запозичення, планування доходів і витрат. Проект також показує, що є потреба в консультуванні з питань заощадження та інвестицій.

«Поширення фінансової освіти серед членів кредитних спілок Всеукраїнської асоціації кредитних спілок дає свій вагомий позитивний результат. Члени кредитних спілок, отримуючи навички та вміння завдяки фінансовій просвіті, можуть більш зважено ставитись до користування фінансовими послугами, люди починають розуміти ризики та пастки, що інколи виникають під час взаємодії з фінансовими установами. При тому кредитні спілки, завдяки обізнаності своїх членів, знижують не тільки заборгованість/простроченість по кредитам, а й якісно збільшують фінансову активність своїх членів. Ми наголошуємо: кредит — це відповідальність», — пояснює Вікторія Волковська, президент Всеукраїнської асоціації кредитних спілок (ВАКС).

Висновки по навчальному модулю «Управління боргом» читайте тут.


Про ВАКС

Всеукраїнська асоціація кредитних спілок (ВАКС) станом на грудень 2011 року об’єднувала 156 кредитних спілок України (близько 25 % від загальної кількості кредитних спілок, які працюють на ринку) і 23 місцеві асоціації кредитних спілок. Члени ВАКС об'єднують понад 600 тисяч громадян (близько 40% від загальної кількості членів всіх кредитних спілок України). Членами ВАКС є класичні кредитні спілки, які у своїй роботі ґрунтуються на кооперативних засадах і в яких забезпечено верховенство інтересів їхніх членів. Пріоритетними напрямками ВАКС є наступні: навчання персоналу, захист та представництво професійних інтересів кредитних спілок, законодавчі ініціативи, методична та інформаційно-просвітницька підтримка, створення інфраструктури системи кредитних спілок, узгодження та координація роботи ВАКС і місцевих асоціацій кредитних спілок.

Детальніше про ВАКС на www.vaks.org.ua

Про Центр мікрофінансування

Створений як некомерційна організація в 1997 році, Центр мікрофінансування (МФЦ) працює як центр мікрофінансування ресурсами та мережею, що об’єднує понад 100 мікрофінансових організацій більш ніж у 30 країнах Східної Європи та Центральної Азії. Місія МФЦ — сприяти скороченню масштабів бідності й розвитку людського потенціалу шляхом підтримки соціально орієнтованого мікрофінансового сектора, який надає фінансові та нефінансові послуги бідним сім’ям і мікропідприємцям. В якості регіонального посередника індустрії мікрофінансування робота МФЦ спрямована на розробку передового досвіду, підтримку інноваційних рішень і промисловості. До 2011 року МФЦ підготував понад 1 000 місцевих педагогів, через яких у звернувся до більш ніж 100 000 сімей з низькими доходами в регіонах ЕКА. Це відбулося завдяки ряду фінансових ініціатив у галузі освіти в країнах з перехідною економікою, включаючи Польщу, Україну, Росію, Вірменію, Азербайджан, Грузію, Словаччину , Македонію, Узбекистан, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Молдову, Боснію та Герцеговину, Білорусь, Туніс, Румунію, Болгарію.

МФЦ є провідним партнером у цьому проекті. Детальна інформація про «Програму фінансової освіти» розміщена на сайтах: www.mfc.org.pl, www.MFC-highlights.blogspot.com.  

Про Citi

Citi — провідна всесвітня фінансова компанія, яка обслуговує близько 200 мільйонів клієнтських рахунків і веде свою діяльність більш ніж у 160 країнах та юрисдикціях. Citi надає фізичним особам, корпораціям, урядам та установам широкий спектр фінансових продуктів і послуг, включаючи банківське та споживче кредитування, корпоративний та інвестиційний банкінг, торгівлю цінними паперами, транзакційні послуги, а також послуги з управління капіталом.

Додаткова інформація про діяльність на www.citigroup.com | Twitter: @Citi | YouTube: www.youtube.com/citi | Blog: http://new.citi.com | Facebook: www.facebook.com/citi | LinkedIn: www.linkedin.com/company/citi

Про заснування Citi

Citi заснований, щоб розширити економічні можливості й фінансові можливості окремих осіб і сімей, аби вони змогли покращити рівень свого життя. На глобальному рівні стратегічною метою Citi є надання послуг за такими головними напрямками: мікрофінансування, розвиток підприємництва, освіта молоді. Citi працює з партнерами в області мікрофінансування та розвитку підприємництва задля підтримки екологічних програм й інновацій.

Додаткова інформація на www.citifoundation.com


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=626

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net