Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Питання законодавчого врегулювання колекторської діяльності в Україні обговорювали у Верховній Раді під час круглого столу

У Верховній Раді України, 3 липня, відбувся круглий стіл «Питання законодавчого врегулювання колекторської діяльності в Україні», ініційований Асоціацією колекторського бізнесу та Федерацією споживачів фінансових послуг.

Участь у круглому столі взяли Юрій Полунєєв, народний депутат України, голова підкомітету Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики, представники відповідних асоціацій, а також споживачі фінансових послуг.

Під час круглого столу йшлося про необхідність врегулювати діяльність зі стягнення боргів в Україні, саморегулювання як ефективний інструмент регуляторної політики. Зокрема, в рамках обговорення зазначених тем, доповідачі розповіли про нинішній стан колекторського бізнесу й навели аргументи, які свідчать про те, що ця сфера потребує регулювання. Так серед головних озвучені:

  • необхідність захищати права боржників;
  • необхідність визначити права й обов’язки кредиторів і колекторських агентств;
  • бізнес зацікавлений отримати чіткі «правила гри»;
  • значний суспільний резонанс із-за масових операцій зі стягнення боргів і з боку кредиторів, і з боку колекторських агентств;
  • недобросовісність «сірих» стягувачів;
  • поява нових учасників на ринку стягування;
  • політичні ризики заборони колекторської діяльності під час кожного виборного циклу.

За словами президента Асоціації колекторського бізнесу України (АКБУ) Олександра Ільчука, регулювання має полягати у внесенні виправлень і доповнень у діюче законодавство, а також одночасному ухваленні трьох законів: «Закон про споживче кредитування», «Закон про діяльність зі стягнення простроченої заборгованості», «Закон про банкрутство фізичних осіб».

Усе це потрібно, щоб права боржників були захищені законом, етичні норми стягнення отримали силу закону, тільки професійні стягувачі здійснювали масове стягнення боргів з фізичних осіб, професійні стягувачі знаходилися під контролем і відповідали високим стандартам.

Крім того, учасникам круглого столу було презентовано законопроект «Про захист прав боржників при здійсненні професійної діяльності зі стягнення грошової заборгованості в позасудовому порядку».

Всеукраїнську асоціацію кредитних спілок на круглому столі представляла президент ВАКС Вікторія Волковська, яка наголосила, що кредитні спілки підтримують позицію представників колекторського бізнесу щодо введення цієї діяльності в правове поле. «Колектори мають працювати, оскільки проблемна заборгованість має місце. І якщо фінансова установа самостійно не може справитися з цим, набагато краще і для кредитора, і для позичальника, коли справа переходить у професійні руки. Однак усі дії мають відбуватися виключно в рамках правового поля. У той же час хочу звернути увагу споживачів фінансових послуг: дотримання прав вкладника цілком залежить від виконання зобов’язань позичальників. І не зважати на це неправильно за будь-яких обставин», — підсумувала свій виступ Вікторія Волковська.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=608

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net