Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Те, чому раніше не вчили

Щоденна робота з членами кредитних спілок дає свої результати, про що свідчать підсумки програми з фінансової просвіти за темою «Управління боргом», яку реалізувала Всеукраїнська асоціація кредитних спілок разом з партнерами Макрофінансовим центром (Польща) та фінансований фондом Сіti.

Цей проект розпочався в січні 2012 року в місті Львів з тренінгу для тренерів, під час якого учасники отримали практичні знання та навички ведення тренінгів і консультування. У тренінгу могли брати участь усі бажаючи представники від кредитних спілок-членів ВАКС.

Перший етап

Була набрана група, в яку ввійшли 23 представники кредитних спілок. Протягом п’яти днів вони опановували техніку викладання та консультування дорослих. Після закінчення цього тренінгу учасниками мали підтвердити свої знання: провести тренінги для членів обраної кредитної спілки, а також консультувати пересічних громадян, які мали фінансові труднощі.

Зокрема, майбутні тренери під час тренінгів і консультацій розповідали громадянам про те, як вести особисті фінанси, які фінансові інструменти існують, наскільки важливо планувати родинний бюджет, як правильно розраховувати вартість кредиту, для чого існує «подушка безпеки» тощо.

Підсумки першого етапу

Проведено 40 тренінгів, в яких взяли участь 423 учасника, додатково консультації отримали 155 членів кредитних спілок. Загальна кількість громадян, котрі взяли участь у навчальних заходах, склала 578 осіб.

Другий етап

За умовами проекту, після проведення тренінгів і консультацій, майбутні тренери через два місяці мали вибірково опитати учасників тренінгів і тих, кого вони консультували. Таким чином, тренери мали оцінити, наскільки їхні тренінги й консультації були корисними.

Результати такого опитування свідчать, що роботу з фінансової просвіти пересічних громадян потрібно продовжувати. Інформація, надана тренерами, допомогла не тільки вирішити проблеми окремих членів кредитної спілки, а й покращити фінансові показники самої фінансової установи. Люди, котрі взяли участь у тренінгу чи отримали консультацію, почали відповідальніше ставитися до позики. На момент цього опитування більшість уже скористалися отриманими знаннями самостійно чи допомогли рідним порадами.

Ось деякі висновки проведеної роботи:

  • Фінансова безпека кредитної спілки залежить не тільки від фінансових показників її діяльності, а в першу чергу від якісних позичальників і вкладників, які й творять фінансовий стан КС.
  • Постійне інформування членів КС про діяльність кредитної спілки.
  • Впровадження фінансово-навчальних програм для членів КС, формування таким чином позитивного та фінансово стабільного іміджу довіри до КС.
  • Консультування членів КС при надані фінансових послуг наглядно довело, що більшість потреб, на які людина бере кредит, не є нагальними чи не потребує коштів, зазначених у кредитній заявці, у свою чергу це призводить до тяжких фінансових наслідків як для позичальника, так і для самої кредитної спілки.
  • Планування та ведення сімейного бюджету членами КС допомагає більш зважено ставитися до взяття кредиту, а також почати робити зважені заощадження, що веде до більш стабільної робот КС.

Кожна кредитна спілка сама творить свою політику по відношенню до своїх членів, але треба погодитися з твердженням, що завжди легше працювати, коли тобі допомагають. А щоб почали допомагати потрібно самим протягнути руку допомоги, коли цього потребує інша людина. Фінансова просвіта іноді і є тією допомогою.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС
http://vaks.org.ua/?id_news=587

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net