Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

ВР прийняла в першому читанні проект ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України» (реєстр. № 9583). ВАКС не погоджується із запропонованими змінами

22 травня в першому читанні Верховна Рада України прийняла проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України» (реєстр. № 9583 від 13.12.2011 р., внесений Кабінетом Міністрів України).

Законопроект підготовлено Держфінпослуг на виконання пунктів 3.13.1 та 3.13.2 Національного плану дій на 2011 рік «Посилення інституціональної спроможності й операційної незалежності регуляторів ринку небанківських фінансових послуг і фондового ринку».

Законопроект розроблено з метою підвищення операційної незалежності та посилення інституційної спроможності державних колегіальних органів, що здійснюють державне регулювання на ринках фінансових послуг. Цим законопроектом пропонується скасувати необхідність попереднього погодження частини проектів регуляторних актів у цій сфері з спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань державної регуляторної політики та уточнити строк оприлюднення зазначених актів.

З прийнятим у першому читанні  проектом  Закону можна ознайомитись за адресою http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_2?id=&pf3516=9583&skl=7

Головне науково-експертне управління Верховної Ради України, розглянувши зазначену законодавчу пропозицію, вважає за необхідне висловити щодо її змісту наступні зауваження і пропозиції.

1. У новій частині, якою доповнюється ст. 6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», та у новому абзаці, яким доповнюється частина третя ст. 28 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», пропонується надати право Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку і Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, встановлювати строк, протягом якого приймаються зауваження та пропозиції до проекту регуляторного акта, який не може становити менше ніж п’ятнадцять днів з дня оприлюднення проекту. Проте слід звернути увагу на необхідність визначення максимального строку, протягом якого зазначені зауваження та пропозиції мають прийматися, як це, зокрема, передбачено, у частині 6 ст. 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

2. Вважаємо, що перелік питань, з яких регуляторні акти держаних колегіальних органів, що здійснюють державне регулювання ринків фінансових послуг,  визнаються такими, на які не поширюється дія Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарювання» (зміни до ст. 3 названого закону) має бути доповнений:

1) щодо Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку — пунктами 10, 12, 27, 28 та 38 частини 2 ст. 7 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»;

2) щодо Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, - пунктами 7, 17, 18, 20 – 22 частини 1 ст. 28 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» (з текстом Закону України можна ознайомитись за адресою http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2664-14/page2). Крім цього, з вказаного переліку пропонуємо вилучити посилання на пункти 6, 8 та 16 частини першої згаданої статті, оскільки у цих пунктах не йдеться про прийняття регуляторних актів.

Всеукраїнська асоціація кредитних спілок не погоджується із запропонованими змінами, про що повідомила у відповідному листі Комітет з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики та Кабінет Міністрів Україні.

З листом ВАКС від 24 травня можна ознайомитися тут.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС
http://vaks.org.ua/?id_news=580


    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net